20 Ocak 2017 , Cuma

Memurlar Bu Haber Sizi Yakından İlgilendiriyor

Son dakika memur haberleri. Kamudan haber var. Personel rejim değişikliği yolda. Kamuda çalışan taşeron işçiler sıkıntılarını yüksek sesle ifade etmeye başladılar. Öğretmen alımı olacak mı ?


Son dakika memur haberleri. Kamudan haber var. Personel rejim değişikliği yolda. Kamuda çalışan taşeron işçiler sıkıntılarını yüksek sesle ifade etmeye başladılar. Öğretmen alımı olacak mı ?

SON DAKİKA MEMUR HABERLERİ

Memurları yakından ilgilendiren memur personel rejiminde son detaylar güncelleniyor. Son dönemde ülke gündemine oturan personel rejim değişikliği memurlar açısından çok da parlak olmayacak gibi.

Kamuda taşeron olarak çalışan personelin sorunları , geçici işçilerde yaşanan problemler yeni personel rejiminin bir an önce hayata geçirilmesini mecburi kılan unsurlardan sadece bazıları.

Şu an ülke gündeminde bulunan anayasa değişikliği tamamlanır tamamlanmaz memur personel rejimi gündeme oturacak gibi görünüyor.

KAMUDAN HABER PEK İÇ AÇICI DEĞİL

Personel rejiminin gerireceği değişikliklerden en dikkat çekicileri kamudaki statülerin azaltılacak olması. Bir diğer önemli değişiklik performansa dayalı istihdam stratejisinin kamuya hakim kılınacağı. Performansa dayalı istihdam stratejisi memurlara kanunla veriken iş güvencesi ortadan kaldırıyor.
Sendikalar bu durumdan oldukça rahatsız, hükümet ise bir o kadar kararlı görünüyor. Hükümet ile sendikaların pazarlığı çetin geçeceğe benziyor.
Belli bir süre önce tekrar gündeme gelen personel değişikliği saman alevi gibi sönüp gündemden düşmüştü. O dönemde bürokratlar yeni yönetmelik taslağını ilgili bakanlara sunmuşlardı. Ancak bilinmeyen bir sebepten taslak yönetmelik askıya alınmıştı.

ÖĞRETMEN ALIMI OLACAK MI ?

 Memurlar arasındaki en kalabalık grubu oluşturan öğretmenlere yenilerinin eklenmesi için çalışmalar devam ediyor. Henüz netlik kazanmasa da yeni öğretmen alımının yolda olduğu bilgisi geliyor.

Check Also

Kamu İşçilerinin Ek Ödemeleri Belli Oldu

Devlet ve devlete bağlı kurumlarda çalışan işçilere bu yıl ek ödemenin birinci yarısı Ocak ayında, ikinci yarısı ise 23 Haziran’da yapılacak. Ek ödemelerin ne zaman yapılacağı merak ediyordu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir