23 Temmuz 2017 , Pazar

ABD Kuzey Kore Arasında Savaş Tamtamları Çalıyor

ABD Kuzey Kore savaşı için tamtamlar çalmaya başladı. ABD ve Kuzey Kore taraflarından kışkırtıcı açıklamalar gelmeye devam ediyor.


ABD Kuzey Kore savaşı için tamtamlar çalmaya başladı. ABD ve Kuzey Kore taraflarından kışkırtıcı açıklamalar gelmeye devam ediyor.

ABD KUZEY KORE SAVAŞI YAKLAŞIYOR

ABD Kuzey Kore Savaşı çıkma tahminleri oldukça artmaya başladı. ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence beklenmedik bir şekilde Güney Kore’ye ziyarette bulundu.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, ABD yönetiminin Kuzey Kore’nin nükleer silah denemelerine karşı sabrının tükendiğini resmi ağızdan bir kez daha dile getirdi. Buna karşılık olarak Kuzey Kore Dışişleri Bakan Yardımcısı ülkenin savaş alarmı seviyesini geçtiğini Al Jazeera televizyonuna verdiği mülakatta açıkladı.

ABD KUZEY KORE SAVAŞI NÜKLEER OLACAK

Al Jazeera televizyonuna açıklamalarda bulunan Kuzey Kore Dışişleri Bakan Yardımcısı , ABD yönetimine Kuzey Kore’nin elinde bulunan nükleer silahların oyuncak silah olmadığı konusunda uyararak, ” ABD dünyaya daha dikkatli bakmalı ,dünyaya hükmetme zamanı sona ermiştir” dedi.

Kuzey Kore Dışişleri Bakan Yardımcısı ayrıca, ABD donanmasına bağlı savaş gemilerinin Kuzey Kore’ye yaklaştığını bildiklerini , ancak en ufak bir tehdit edilmesi halinde Kuzey Kore ordusunun en sert şekilde gerekli cevabı vereceğini ifade etti.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence geçtiğimiz hafta sonu Kuzey Kore’nin balistik füze denemesini bir provokasyon olarak değerlendirerek,       ” ABD , müttefiki olan Güney Kore’yi korumak ve bölgedeki barışı devam ettirmek için gereken neyse yapacaktır ” şeklinde açıklama yaptı.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Almanya’da Artık Siber Ordu Var

Almanya dünyada gerçekleştirilen sanal savaşlara karşı ordusunun içinde ayrı bir birim kurdu. Almanya Savunma Bakanlığı, kara, deniz ve hava kuvvetlerinden sonra siber ordu kurdu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir