21 Ağustos 2017 , Pazartesi

ABD ve Rusya Arasında Büyük Gerginlik!

ABD ve Rusya Suriye bölgesinde devam eden çatışmalar konusunda, ikili görüşmelerin, sürekli nukseye uğraması ve bununla beraber fikir ayrılıklarının kendini gösterdiği ortaya çıktı. ABD Dışişler Bakanlığından yapılan açıklamalarda, Rusya ile devam eden Suriye krizlerinde, fikir ayrılıklarının ortaya çıktığı ortaya çıktı…


ABD ve Rusya Suriye bölgesinde devam eden çatışmalar konusunda, ikili görüşmeler, sürekli sekteye uğramadı. Bununla beraber fikir ayrılıklarının kendini gösterdiği ortaya çıktı. ABD Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamalarda, Rusya ile devam eden Suriye krizlerinde, fikir ayrılıklarının ortaya çıktığı ortaya çıktı…

 

Suriye bölgesinde devam eden çatışmalar, bunun yanında ülkeler arasında gerginlikleri de beraberinde tüm hızıyla getirmekte. ABD ve Rusya bu iki ülkeden biri. Ülkeler arasında çıkan gerginlik, Suriye’de çatışmaların iki ülkenin bir birine verilen sözlerin yerine getirilmemesinden kaynaklı. Ancak Rusya’dan kaynaklı bir sorun olduğu ABD Dışişler Bakanlığı tarafından vurgulandı.

Bu açıklamalardan sonra, ABD ve Rusya gerginliği tamamen başlamış durumda. ABD bu durumda Rusya’nın verilen sözleri yerine getirmemesinden kaynaklı olduğunu savundu. Aynı zamanda, ABD bazı bölgelerde PYD ve IŞID güçlerine karşı verilen savunmalarında, Rusya tarafından tam ciddiyeti sağlamadığı, bu birliklerin geri püskürtülmediği konusunda da kesin çıkar ayrılıkları yaşanıyor. Bu nedenle bazı anlaşmalarında iki taraftan bozulacağı gelen haberler arasında.

 “ ABD Bu Konuda Rusya’yı Suçladı! “

ABD Dışişler tarafından yapılan açıklamalarda, Rusya tarafından verilen bazı sözlerin, tam olarak yerine gelmediği ve burada bulunan IŞID güçlerini geri püskürtme konusunda tam adımın atılmamasından kaynaklı olduğu, direkt olarak ortaya çıkıyor.

Hakkında admin

Check Also

Suriye Türkiye’yi Hem Şikayet Etti Hemde Tehdit Etti

Suriyeli Büyükelçi Haddad, Suriye Türkiye ilşkileri konusunda Rus basınına veryansın etti. Haddad Türkiye'yi hem tehdit etti hemde şikayet etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir