24 Temmuz 2017 , Pazartesi

Çin , Sırrını Açıkladı

Çin , Sarı Deniz ‘de 2 ay önce yaptığı gizli tatbikatı yeni açıkladı. Güney Kore ‘ye gözdağı olarak değerlendirilen tatbikatla , Çin bölgedeki varlığını hissettirdi.


Çin , Sarı Deniz ‘de 2 ay önce yaptığı gizli tatbikatı yeni açıkladı. Güney Kore ‘ye gözdağı olarak değerlendirilen tatbikatla , Çin bölgedeki varlığını hissettirdi.

Çin Komünist Partisi güdümünde olan yayın organı Global Times’ta yayınlanan habere göre, Çin Ordusu Sarı Deniz diye adlandırılan bölgede çok büyük çaplı bir tatbikat yaptı. Yaklaşık 2 ay önce yapılan ve gizlenen tatbikata Çin donanmasından 3 filonun katıldığı öğrenildi. Yapılan tatbikatta gerçek mermiler kullanıldı. Çin yönetimi tatbikatın gizlenmesinin sebebi olarak, Güney Kore’nin ülkeye kurmayı düşündüğü THAAD füze sistemleri konusunda Güney Kore’ye kışkırtmamak olduğunu açıkladı.

2016-11-29-15-49-54ÇİN , İKİ AY ÖNCE GİZLİ TATBİKAT YAPMIŞ

Çin , Sarı Deniz bölgesinde yaptığı büyük tatbikatla bölgedeki ağırlığını bir kez daha hissettirdi. Gizlenen tatbikata çok sayıda savaş gemisi , helikopter ve savaş uçağı katıldı.

Güney Kore , gelebilecek tehditlere karşı THAAD füzelerini kurmayı planlıyor. Çin ise kurulacak füze sistemini kendisine tehdit olarak görüyor. Bu sebeple füze iddiaları gündeme geldiğinden bu yana , iki ülke arasındaki müşterek savunma görüşmelerini askıya almıştı.

 

 

 

 

 

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Suriye Türkiye’yi Hem Şikayet Etti Hemde Tehdit Etti

Suriyeli Büyükelçi Haddad, Suriye Türkiye ilşkileri konusunda Rus basınına veryansın etti. Haddad Türkiye'yi hem tehdit etti hemde şikayet etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir