27 Temmuz 2017 , Perşembe

Çin’de Turuncu Alarm

Hava kirliliği ve azalan görüş mesafesi sebebiyle Çin’de turuncu alarm verildi.


Hava kirliliği ve azalan görüş mesafesi sebebiyle Çin’de turuncu alarm verildi.

Son zamanların en hızlı büyüyen ülkesi Çin artan hava kirliliği ile mücadele etmeye çalışıyor. Özellikle kuzeydeki Pekin ve Tiencin eyaletlerinde artış gösteren hava kirliliği görüş mesafesini 200 metreye kadar düşürdü.

Görüş mesafesinin düşmesiyle uçuşlar iptal edildi. Çin Ulusal Meteoroloji Merkezi (NMC) bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre Çin’in kuzeyinde bulunan Pekin ve Tiencin kentleri ile Hıbey, Hınan, Şanşi, Şaanşi, Cilin, Heylongciang ve Liaoning eyaletlerinde hava kirliliğine bağlı olarak görüş mesafesi 200 metrenin altına düştü. bu sebeple hükümet turuncu alarm ilan etti. Pekin Uluslararası Havalimanı’ndaki uçuşlar iptal edildi.

Çin’de hava kirliliğinin derecesini; mavi, sarı, turuncu ve kırmızı olmak üzere 4 farklı renkte alarm seviyesi belirliyor.

Hakkında Ahmet Alper ERALP

Ahmet Alper ERALP
9 Temmuz 1991 tarihinde Yozgat'ta doğdu. Evli. Lisans mezunu. Özel sektörde çalışıyor. ahmetalpereralp.aae@gmail.com +905336506961

Check Also

Suriye Türkiye’yi Hem Şikayet Etti Hemde Tehdit Etti

Suriyeli Büyükelçi Haddad, Suriye Türkiye ilşkileri konusunda Rus basınına veryansın etti. Haddad Türkiye'yi hem tehdit etti hemde şikayet etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir