26 Temmuz 2017 , Çarşamba

Haşdi Şabi Suriye’ye Giriyor

Haşdi Şabi Adlı Şii milislerden oluşan grup Suriye ‘ye de gireceklerini ve Suriye’yi de teröristlerden arındıracaklarını duyurdu. Haşdi Şabi Suriye’ye girmeleri için Esad’dan devet gelmesinin şart olduğunu da açıkladı.


Haşdi Şabi adlı Şii milislerden oluşan grup Suriye ‘ye de gireceklerini ve Suriye’yi de teröristlerden arındıracaklarını duyurdu. Haşdi Şabi Suriye’ye girmeleri için Esad’dan devet gelmesinin şart olduğunu da açıkladı.

Haşdi Şabi adlı Şii milis grup Irak’ta İŞİD’ i temizledikten sonra Beşar Esad kendilerini Suriye’ye davet ederse, oraya da gidip savaşacaklarını açıkladı. Haşdi Şabi milisleri İran’ın kurup aynı zamanda da desteklediği Şii bir milis grup. Haşdi Şabi milisleri de İŞİD gibi gaddarlıkları ve acımasızlıkları ile biliniyor. Sosyal medyada , yaptıkları gaddarlık videolarına her gün bir yenisi ekleniyor.

has

HAŞDİ ŞABİ : SURİYE’YE GİRMEYE HAZIRIZ!

Haşdi Şabi ‘nin Musul operasyonuna katılması sunni kesimde büyük tepki çekmişti. Haşdi Şabi ‘nin Musul’da mezhepsel katliam yapmasından korkuluyor. Özellikle Arabistan , Haşdi Şabi ‘yi kendisine tehdit olarak görüyor ve onları terörist grup olarak tanımlıyor. Türkiye ise temkinli duruşunu devam ettiriyor. Ancak yetkili ağızlar , Haşdi Şabi’ nin Suriye’de mezhepsel temizlik yapılmasına müsaade edilmeyeceğini özellikle vurguluyor.

Haşdi Şabi  liderinden bir açıklama daha geldi. Açıklamada,  Haşdi Şabi ‘nin Irak’ı İŞİD ‘den  temizledikten sonra, Esad davet ederse Suriye’ye de girip oradaki teröristleri de temizleyeceklerini öne sürdü.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Suriye Türkiye’yi Hem Şikayet Etti Hemde Tehdit Etti

Suriyeli Büyükelçi Haddad, Suriye Türkiye ilşkileri konusunda Rus basınına veryansın etti. Haddad Türkiye'yi hem tehdit etti hemde şikayet etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir