22 Temmuz 2017 , Cumartesi

Musul ‘a Girdiler

İlk defa Musul ‘a girildi. İki yıldır İŞİD Musul ‘u elinde tutuyordu. CNN ‘e göre Irak ordu birlikleri Musul ‘a girdi.


2016-10-27-17-05-20

İlk defa Musul ‘a girildi.İki yıldır İŞİD, Musul ‘u elinde tutuyordu. CNN ‘e göre Irak ordu birlikleri Musul ‘a girdi.

Musul ‘u iki yıldır elinde tutan İŞİD ‘e darbe vurulmaya devam ediliyor. İŞİD , Musul için girilemez açıklaması yapmıştı. Musul , İŞİD için ayrıca stratejik öneme de sahip konumda bulunuyor.  İŞİD yayın organları , dün Musul ‘ a karşı hiçbir saldırının başarılı olmadığını duyurmuştu.

CNN : MUSUL ‘A GİRİLDİ

Amerikan haber yayın organı CNN International bugün gündeme bomba gibi düşecek bir haber yayınladı. CNN ‘e göre Irak ordu birlikleri ilk defa Musul ‘un merkezindeki köylerden bir bölümünü ele geçirdi.

CNN , haberini Irak Savunma Bakanlığına dayandırdı. Irak Savunma Bakanlığına göre Irak ordusuna bağlı zırhlı birlikler, Musul şehrinin kuzey doğusundaki ilk yerleşim yeri olan İntisar mahallesine girdiler. Kent merkezine intikal devam ediyor.

UÇAKLAR, MUSUL ‘DA İŞİD ‘İ VURDULAR

Bir başka önemli açıklamaya göre, oluşturulan koalisyon güçleri kapsamında, Amerikan uçakları İŞİD ‘in üst düzey yetkililerini taşıyan konvoyu vurdular. Konvoyda bulunan herkesin öldüğü açıklandı. Ayrıca bazı köprülerin vurulduğu da belirtildi.

 

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Suriye Türkiye’yi Hem Şikayet Etti Hemde Tehdit Etti

Suriyeli Büyükelçi Haddad, Suriye Türkiye ilşkileri konusunda Rus basınına veryansın etti. Haddad Türkiye'yi hem tehdit etti hemde şikayet etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir