23 Temmuz 2017 , Pazar

Suriye Türkiye’yi Hem Şikayet Etti Hemde Tehdit Etti

Suriyeli Büyükelçi Haddad, Suriye Türkiye ilşkileri konusunda Rus basınına veryansın etti. Haddad Türkiye’yi hem tehdit etti hemde şikayet etti.


Suriyeli Büyükelçi Haddad, Suriye Türkiye ilşkileri konusunda Rus basınına veryansın etti. Haddad Türkiye’yi hem tehdit etti hemde şikayet etti.

SURİYE TÜRKİYE ‘Yİ RUSYA’YA ŞİKAYET ETTİ

Suriye’nin Rusya Büyükelçisi Rus Haber Ajansı Ria Novosti’ye Türkiye ile ilgili açıklamalar yaptı.

Suriye Büyükelçisi Haddad, Afrin çayının kurumasından Türkiye’nin istifade ettiğini ve Suriye ile Türkiye arasındaki devlet sınırını Suriye aleyhine olarak ilerlediğini iddia etti. Suriyeli Büyükelçi ülkesinin topraklarının işgal edildiğini vurguladı. Büyükelçi, Rus haber ajansına yaptığı açıklamada bu tür sınır ihlali işlemlerinin ülke egemenliklerinin ihlali olarak kabul ettiklerinin söyledi.

Suriyeli Büyükelçi Haddad her ne kadar Türkiye’nin Fırat Kalkanı Harekatı sona erdi verdiğini açıklasa da, Suriye topraklarındaki pratiğin bununla uyuşmadığını ifade etti. Haddad haber ajansına yaptığı açıklamada ” Türkiye Fırat Kalkanı operasyonunu her ne kadar bitirdiğini açıklasa da, uygulamada El Bab’ın kuzeyindeki askerlerini geri çekmedi. Ve oradaki örgütlerle bir şehir yapıyorlar. Bu da Suriye’nin toprak bütünlüğünü ihlal anlamına geliyor. Suriye olarak toprak bütünlüğümüzün ihlaline karşılık verme hakkımız var. Şu anda dünyayı bilgilendiriyoruz , eğer bir çözüm bulunamazsa Suriye Ordusu topraklarını her şekilde korumaya hazırdır” dedi.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Almanya’da Artık Siber Ordu Var

Almanya dünyada gerçekleştirilen sanal savaşlara karşı ordusunun içinde ayrı bir birim kurdu. Almanya Savunma Bakanlığı, kara, deniz ve hava kuvvetlerinden sonra siber ordu kurdu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir