22 Temmuz 2017 , Cumartesi

Tayland ‘ın İlginç Kralı Göreve Başladı

Tayland ‘da tahta geçen yeni kral şimdiden dünya gündemine oturdu. Yeni Tayland kralı ilginç gitim tarzı ve farklı hayat bakışı ile biliniyor. Tayland Kralı bugün düzenlenen törenle tahta geçti.


Tayland ‘da tahta geçen yeni kral şimdiden dünya gündemine oturdu. Yeni Tayland kralı ilginç gitim tarzı ve farklı hayat bakışı ile biliniyor. Tayland Kralı bugün düzenlenen törenle tahta geçti.

Bu yıl Ekim ayında Tayland Kralı Bhumibol Adulyadej’in hayatını kaybetmişti. Kralın ölümünün ardından şu anda 64 yaşında olan Prens Maha Vajiralongkorn, bugün Tayland meclisinde düzenlenen krallık merasimi ile Chakri hanedanlığının 10. kralı oldu.

Maha Vajiralongkorn, daha önceden 1972 yılında prens olarak belirlenmişti. Tayland kültürüne göre  prens ilan edilen veliaht belirli bir süre bir Budist tapınağında inzivaya çekiliyor. Tayland prensi de 1978 yılında prens ilan edilmesinin hemen ardından bir budist tapınağında inzivaya çekilmişti.  Prens, sonraki yıllarda Tayland kraliyet hava kuvvetleri ve donanmasında çeşitli görevler üstlendi.

2016-11-29-15-01-16

TAYLAND KRALI ŞAŞIRTIYOR

Tayland Kralı Bhumibol Adulyadej, 13 Ekim’de hayata gözlerini yumdu. Bhumibol 70 yıl gibi uzun bir süre kral olarak kalarak, dünyanın en uzun süre tahtta kalan kral olarak tarihe geçti.

YENİ TAYLAND KRALI , ALIŞILMIŞ KRALLARDAN DEĞİL

Yeni Tayland Kralı , alışılmış krallarıa benzemiyor. Yeni kral Münih havaalanında çekilen fotoğrafları  ile gündeme oturmuştu. O fotoğraflarda kralın, dar ve vücut hatlarını gösteren kısa bir tişört giydiği, pantolonun ise düşük bel pantolon olduğu görülüyordu . Yanında sevgilisi bulunan kral Tayland Kraliyet Hava Yolları’nın uçağına kırmızı halı eşliğinde biniyordu. Daha öncesinde de yeni Tayland Kralı ‘nın eski eşinin çıplak fotoğrafları medyaya düşerek büyük sükse yapmıştı. 13 Ekim’de kralın ölmesi ile beraber veliaht prensin tahta geçeceğine kesin gözüyle bakılırken, yeni kral bir sürpriz yaparak tahta geçmek istemediğini açıklamıştı. İkna çalışmalarının sonuç verdiği yeni kral , tahta geçmeyi kabul etti ve bugün mecliste düzenlenen Kraliyet töreniyle , resmi olarak Tayland’ın yeni Kralı oldu . Tayland Monarşik parlamenter sistemle yönetilen Budist bir Krallık. Tayland bulunduğu coğrafyada turizmi ile ünlü ülke olarak biliniyor. Türkiye’den de her yıl önemli sayıda turist, tatillerini Tayland’ta geçiriyor. Yeni kralın Tayland’ta ne gibi değişiklikler yapacağı , ülke yönetiminde nasıl reformlar yapacağı merakla bekleniyor. Sadece ülkemizde değil, dünyada da hayat tarzı ile ünlü olan kralın atacağı adımların bundan sonra da ilgiyle izleneceğini şüphe yok.

 

 

 

 

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Suriye Türkiye’yi Hem Şikayet Etti Hemde Tehdit Etti

Suriyeli Büyükelçi Haddad, Suriye Türkiye ilşkileri konusunda Rus basınına veryansın etti. Haddad Türkiye'yi hem tehdit etti hemde şikayet etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir