24 Temmuz 2017 , Pazartesi

AÖF Sınav Yerleri

Açıköğretim Fakültesi ( AÖF ) sınav giriş yerleri henüz açıklanmadı. Açıköğretim ( AÖF ) sınav giriş belgeleri pazartesi günü açıklanması bekleniyor. AÖF sınav tarihleri 26 – 27 Kasım olarak daha önceden açıklanmıştı.


Açıköğretim Fakültesi ( AÖF ) sınav giriş yerleri henüz açıklanmadı. Açıköğretim  ( AÖF ) sınav giriş belgeleri pazartesi günü açıklanması bekleniyor. AÖF sınav tarihleri 26 – 27 Kasım olarak daha önceden açıklanmıştı.

26 – 27 Kasım tarihlerinde yapılacak olan Açıköğretim Fakültesi ( AÖF ) Güz Dönemi ara sınavları için öğrenciler sınav yerlerinin açıklanmasını bekliyorlar. AÖF sınav yerleri hala açıklanmadı. Tahminler AÖF sınav yerlerinin önümüzdeki pazartesi günü açıklanması yönünde. AÖF sınav giriş yeri belgeleri de henüz AÖF ‘nin internet sayfasında yayınlanmadı.

NEDEN AÖF ?

Öğrencilerin AÖF ‘yi seçmesinin birçok sebebi bulunuyor. Sebeplerden bir tanesi bir işte çalışan öğrencilerin örgün öğrenim veren üniversitelerde okumaları durumunda işte çalışmaları sebebiyle derslere devam edememesi ve bu sebeple devamsızlıktan ders tekrarı yapmaları, ancak AÖF de derse devam zorunluluğu olmadığından yani sadece belirlenen sınav haftalarında hafta sonları sınava giriş zorunluluğu olduğundan, çalışan öğrencilerin büyük çoğunluğu AÖF ‘yi tercih ediyorlar. Ayrıca bir başka tercih sebebi ise AÖF puanlarının örgün öğrenim veren üniversitedeki eşdeğer bölümlere göre çok daha düşük olması. AÖF ‘nin her bölümünden alınan diploma, örgün öğrenim veren üniversitelerdeki aynı bölüm diplomalarından herhangi bir farkı bulunmuyor. Tabii ki özel sektörde çalışacaklar için AÖF mezunları örgün öğrenim veren üniversitelerden mezun olan denklerine göre daha dezavantajlı durumdalar.

AÖF SINAV TARİHLERİ

AÖF Güz Dönemi Ara Sınavları 26 – 27 Kasım 2016 tarhinde yapılacak.
AÖF Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavları   14 – 15 Ocak 2017 tarihinde yapılacak.
AÖF Bahar Dönemi Ara Sınavları 15 – 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak.
AÖF Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavları 27 – 28 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak.
AÖF 2016-2017 Öğretim Yılı Tek Ders Sınavları ise 15 Temmuz 2017 tarihinde yapılacak.

 

 

 

 

 

 

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

MEB ‘den Öğrencilere Bir Müjde Daha

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yeni müfredat ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. TEOG , YGS ve LYS 'de değişiklik olup olmayacağını açıkladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir