23 Temmuz 2017 , Pazar

MEB TEOG İle İlgili Beklenen Açıklamayı Yaptı

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği TEOG sınav sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı MEB TEOG sonuçlarını e okul platformunda yayınladı.


Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği TEOG sınav sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı MEB TEOG sonuçlarını e okul platformunda yayınladı.

TEOG SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

1 milyon 200 bin öğrencinin ter döktüğü TEOG sınav sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) tarafından açıklanan TEOG sonuçlarında öğrenciler hayatlarını etkileyecek eşiklerden bir olan lise öğreniminde, hayallerindeki okula gitmek için ilk basamağı açmış oldular.

Ortaokul sekizinci sınıf öğrencilerinin girdiği TEOG sınavında 2 aşama bulunuyor. İlk sınav ilk dönem yapılıp, ikinci sınav ise ikinci dönem yapılıyor.

TEOG’un ilk ayağı 23 ve 24 Kasım 2016 tarihlerinde yapılmıştı. Öğrenciler ilk dönem TEOG sınavında fen bilgisi, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve yabancı dil derslerinden sınava girdiler. Her bir ders için öğrencilere 40 dakika süre verildi.

Sekizinci sınıf öğrencileri 23 – 24 Kasım tarihlerinde yapılan TEOG sınav sonuçlarını https://e-okul.meb.gov.tr adresinden öğrenebilirler.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

MEB ‘den Öğrencilere Bir Müjde Daha

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yeni müfredat ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. TEOG , YGS ve LYS 'de değişiklik olup olmayacağını açıkladı.

Yorum

  1. Tüm çocuklarımıza hayırlı olsun. İkinci dönem ki sınavda aynı derslerden mi sınav olunacak acaba ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir