24 Temmuz 2017 , Pazartesi

Altın Fırladı

Altının gram fiyatı 125 liranın üzerinde alıcı buluyor. Kapalıçarşıda çeyrek altının fiyatı 205 lira, Cumhuriyet altının fiyatı ise 838 lira.


Altının gram fiyatı 125 liranın üzerinde alıcı buluyor. Kapalıçarşıda çeyrek altının fiyatı 205 lira, Cumhuriyet altının fiyatı ise 838 lira.

Son dönemde bölgemizde yaşanan gelişmeler, Suriye ve Iraktaki geleceğe yönelik belirsizlikler, dünya genelindeki faiz düşüşleri ile beraber faizin artık cazip olmaması altına yaradı. Altın hızlı yükselişine devam ediyor. Önümüzdeki günlerde de en azından kısa vadede bu yükseliş devam edecek gibi görünüyor.

ALTIN GRAM FİYATI 125 LİRANIN ÜSTÜNDE

Altının gram fiyatı 125 liranın üstüne çıktı. Piyasada altının gram fiyatının 127 liralar civarına çıkma beklentisi her geçen an artıyor.

Altının gramı bir önceki kapanış seansına göre % 0.2 artarak 125.2 liradan alıcı bulurken, ülkemizde altın piyasasının merkezi konumunda olan Kapalıçarşı’da Cumhuriyet altını 838 liradan alıcı bulurken, çeyrek altın 205 lira civarında.

Altının ons fiyatı ise 1.268 dolar.

Uzmanlar, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantısının önemli olduğunu, altının gram fiyatının dolardaki artışa veya düşüşe göre şekil aldığını, şu an ki yükselişin yavaşlatılmasında doların etkisinin olduğunu belirtiyorlar.

 

Hakkında admin

Check Also

Memur Ve Emekliye Zam Müjdesi

2017 yılı ilk 3 aylık enflasyon verilerinin açıklanmasıyla beraber memur ve memur emeklisine yüzde 1'in üzerinde zam yapılması gündeme geldi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir