27 Temmuz 2017 , Perşembe

ATO BAŞKANI BELLİ OLDU

Günlerdir konuşulan ATO seçimleri yapıldı. Başkanlık için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek ve Gürsel Baran yarıştı.


Günlerdir konuşulan ATO seçimleri yapıldı. Başkanlık için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek ve Gürsel Baran yarıştı.

ATO’nun günlerdir konuşulan seçimi sonunda yapıldı. Seçimlerde 189 ATO meclis üyesi oy kullandı. Açıklanan sonuçlara göre 189 üyeden 100’ünün oyunu alan Gürsel Baran ATO’nun yeni başkanı seçildi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanının 1985 doğumlu oğlu Osman Gökçek ise 88 üyenin oyunu alarak seçimden mağlubiyetle ayrıldı.

ATO TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK İKİNCİ TİCARET ODASI

1923 yılında kurulan ve hizmete giren Ankara Ticaret Odasının (ATO) yaklaşık 126 bin üyesi bulunuyor. Ankara Ticaret Odası, İstanbul Ticaret Odasından sonra 2. sırada geliyor.

GÜRSEL BARAN İLK AÇIKLAMASINI YAPTI

ATO başkanı seçilen Gürsel Onur yapılan seçimi değerlendirdi. Gürsel Baran, “Planlarımızı hemen uygulamaya koyacağız. Bu planların en önemli ikisini şimdiden duyurayım. En önemli projemiz sağlık turizmi. Sağlık turizminin üzerine düşeceğiz ve hızlı bir gelişim göstermemiz gerekiyor. Meslek komitelerinin planlarını devreye sokacağız. ” dedi.

ATO DEVLETLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLACAK

ATO yeni başkanı Gürsel Baran sözlerini, “Ülkemiz 15 Temmuz felaketi yaşadı ve bu bize çok zaman kaybettirdi. Kaybettirmeye de devam edecek. Bunun için her konuda Devletimiz. Güvenlik güçlerimiz ve TOBB ile yakın temasta olup iş birliği içinde olacağız.” Şeklinde sürsürdü.

OSMAN GÖKÇEK: “YANLIŞ ANLAŞILDIM”

Seçimlerin sonuçlanmasından sonra Osman Gökçek’te bir açıklamada bulundu. Osman Gökçek, “FETÖ ile alakalı beyanlarımın sandığı olumsuz etkilediğini düşünüyorum. Bundan sonraki süreçtede bir değişiklik olacağını zannetmiyorum. Gürsel Baran’ı kutluyorum.” Dedi.

Erdoğan İstedi, Borsa İstanbul TL’ye Döndü Haberi için Tıklayınız

Hakkında Seçkin Erselim

Seçkin Erselim
1986 Gaziantep'te doğdu. Ankara'da yaşıyor. Abant İzzet Baysal Üniversitesi iktisat bölümü mezunu. Özel sektörde çalışıyor. seckinerselim86@gmail.com +905325248961

Check Also

Memur Ve Emekliye Zam Müjdesi

2017 yılı ilk 3 aylık enflasyon verilerinin açıklanmasıyla beraber memur ve memur emeklisine yüzde 1'in üzerinde zam yapılması gündeme geldi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir