Bakandan Asgari Ücret Açıklaması

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, 2017 yılında asgari ücretin ne olacağı sorusuna Denizli’den cevap verdi. Kredi kartı faizleri ile ilgili de açıklama yaptı.


Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, 2017 yılında asgari ücretin ne olacağı sorusuna Denizli’den cevap verdi. Kredi kartı faizleri ile ilgili de açıklama yaptı.

2016-11-14-15-31-37Asgari ücretle çalışanlar , asgari ücretin 1600 TL’ye yükseltileceği söylentisiyle büyük heyecan yaşıyorlar. Bu yıl 1300 TL ‘ye yükseltilen asgari ücret çalışanlarda sevinç, işverenlerde ise kaygı yaratmıştı. Hükümet , asgari ücretle çalışanların vergi diliminden kaynaklı olarak ücretlerinin 1300 TL’nin altına inmemesi için de yasal düzenleme yapmıştı.

ASGARİ ÜCRET 2017 YILINDA NE KADAR OLACAK

Ekonominin başındaki isim Nihat Zeybekçi, açılışlar ve temel atma törenleri için memleketi Denizli’ye gitti. Gazeteciler, açılışa katılan Zeybekçi’ye asgari ücretteki artış söylentisini sordular. Zeybekçi ” Milli gelirle oranlandığında dünyada asgari ücretin en yüksek olduğu ülke Türkiye. Zeytin toplayalım tamam ama zeytin ağacının dalını kırmayalım ki sonraki senelerde de ürün verebilsin. ” dedi. Asgari ücrette önümüzdeki yıl işçi ve işveren endeksli artışlar yapılacağını söyleyen Nihat Zeybekçi , tam disiplinli mali politikaya devam edileceğinin altını çizdi.

KREDİ KARTI FAİZLERİ DÜŞECEK

Bakan Zeybekçi’ye sorulan sorular arasında kredi kartı faizlerinde düşüş olup olmayacağı da vardı. Zeybekçi bu konuda ” Mali disiplinden taviz vermemiz mümkün değil. Ancak gerek Merkez Bankasının gerekse de diğer bankaların çok sert tutumuna da karşıyız. Hane halkı tüketim miktarını artırmamız lazım ki ekonominin dinamizmi ve gelişmesi sağlansın. ” dedi.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Memur Ve Emekliye Zam Müjdesi

2017 yılı ilk 3 aylık enflasyon verilerinin açıklanmasıyla beraber memur ve memur emeklisine yüzde 1'in üzerinde zam yapılması gündeme geldi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir