20 Şubat 2017 , Pazartesi

British Airways, Pegasus’a Özendi!

İngiltere’nin en büyük havayolu şirketi British Airways, bütçesi kısıtlı havayolu şirketlerinin sınıfına geriledi.


İngiltere’nin en büyük havayolu şirketi British Airways, bütçesi kısıtlı havayolu şirketlerinin sınıfına geriledi.

 EKONOMİ SINIFINA YEME İÇME PARALI

Dünya’nın önde gelen havayolu şirketlerinden olan İngiliz British Airways radikal bir karar aldı.  11 Ocak Çarşamba’dan geçerli olmak üzere artık ekonomi sınıfı yolculara daha ekonomik hizmet verecek. Yapılan açıklamada, ekonomi sınıfı yolculara sadece uçuş hizmeti verileceği duyuruldu. Yani artık bedava yemek ve su dağıltımı yapılmayacak. Her şey ücrete tabi olacak.

BUSINESS CLASS’DA DEĞİŞİKLİK YOK

British Airways, Busıness Class yolcularına ise yiyecek, içecek ikramı yapılmaya devam edecek.

BRİTİSH AİRWAYS’IN ÜCRET TARİFESİ

British Airways, alınan bu karardan sonra yiyecek ve içeceklerle ilgili bir ücret listesi yayınladı. Bu listede en ucuz yiyecekler çikolata ve cips olarak dikkat çekiyor. British Airways, yolcularına 1 pound karşılığında çikolata ve cips satacak.

En çok tercih edilen içecekler kahve ve çayın fiyatı ise çikolata ve cipse göre oldukça tuzlu. British Airways, kahve ve çay içmek isteyen yolcularından 2,5 pound tahsil edecek. British Airways, ayrıca ödemenin nakit olarak kabul edilmeyeceğini de açıkladı.

İNGİLTERE MEDYASI BU KARARI ELEŞTİRDİ

Eleştiri konusunda oldukça cesur olmasıyla bilinen İngiliz medyasından, British Airways’de nasibini aldı. İngiliz medyası, British Airways’ın aldığı bu kararı “şaşkınlıkla” karşıladı. İngiliz gazeteler, British Airways’in para harcamaktan korkan, sinekten yağ çıkaran küçük çaplı şirketlerle aynı kefeye konulacağını yazdı.

>>>Lufthansa’da Grev Devam Edecek<<< Haberi için Tıklayınız

Check Also

Memur Alımı İçin Üst Üste Açıklamalar

Memur alımı konusunda en yetkili isimler olan bakanlardan açıklamalar peş peşe gelmeye başladı. Bakanlar 2017 yılında binlerce memur alımı yapılacağının müjdesini verdiler. Sağlık Bakanlığı'nın 16 bin 500 memur alımı yapacağını Bakan Akdağ canlı yayında açıkladı. Adalet Bakanlığı da infaz koruma memuru alımı ve zabit katibi alımı yapacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir