27 Temmuz 2017 , Perşembe

Gelir İdaresi 2 Bin Uzman Yardımcısı Alıyor

Uzun zamandır beklenen açıklama geldi. Gelir İdaresi Başkanlığı 2 bin uzman yardımcı alacağını açıkladı.


Uzun zamandır beklenen açıklama geldi. Gelir İdaresi Başkanlığı 2 bin uzman yardımcı alacağını açıkladı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda, Gelir İdaresi Başkanlığı 2 bin uzman yardımcı alacağını duyurdu. Başvurular 10 Nisan’da başlayacak, 28 Nisan’da sona erecek.

Gelir İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olacak. Sınavın yazılı aşaması 24 Mayıs’ta Ankara’da gerçekleştirilecek.  Başvuran adayların sınava girecekleri yerlerin ve isimleri sınava girmeden en az 10 gün önce e-devlet üzerinden görebilecekler.

İlk sınavda yani giriş sınavında başarılı olan adayların listesi uygun yerlere asılacak ve Başkanlığın resmi internet sitesinden yayımlanacak. Asil ve yedek listelerde yer alan adaylara sonuçlar yazı ile bildirilecek.

Gerçekleştirilen sınav sonuçlarına, duyuru yapıldığı günden itibaren 7 gün içinde itiraz edilebilecek. Yapılan itirazlar sınav kurulunca incelenecek ve en geç 5 gün içinde karara bağlanacak. Çıkan karar adaya yazı ile bildirilecek.

Hakkında Ercan GÜNER

Ercan GÜNER
1986 yılından Ankara'nın Çankaya ilçesinde doğdu. Selçuk Üniversitesinde Turizm ve Seyahat İşletmeciliği okudu. Özel sektörde çalışıyor. gunerercan86@gmail.com +905304196806

Check Also

E-Ticaret Projesi Kobi’leri Dünyaya Açacak

E-ticaret projesi Ekonomi Bakanlığı bünyesinde başlatıldı.E-ticaret projesi ile Kobi'ler dünya pazarına devlet desteği ile açılabilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir