24 Temmuz 2017 , Pazartesi

Günü Birlik Evler İÇİN Karar Çıktı

Günü birlik evler için şaşırtıcı karar çıktı. Artık günü birlik evlerde de kimlik bilgileri kayıt altına alınacak.


Günü birlik evler için şaşırtıcı karar çıktı. Artık günü birlik evlerde de kimlik bilgileri kayıt altına alınacak.

Çıkan kararda KHK’nın 1. Bölüm 2. Maddesinde şu ifadeye yer verildi. “ 26.6.1973 tarihli ve 1774 sayılı Kimlik Bildirme kanununun 2’nci maddesinin birinci fıkrasına bekâr odaları, İbaresinden sonra gelmek üzere ‘günübirlik kiralanan evler’ ibaresi eklenmiştir. 1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanununun 2. Maddesine göre şu şekilde olacak.

“ Otel, motel, han, pansiyon, bekar odaları, kamp, günübirlik kiralanan evler, tatil köyü ve benzeri her türlü, özel veya resmi her türlü konaklama yerleri ile dinlenme ve huzur evleri, dini ve hayır kurumları sosyal tesislerinin sorumlu işleticileri vb. Herkesin giriş-çıkış kayıtlarını günü gününe tutmak, usulüne uygun bir şekilde kolluk örgütlerinin incelemesine için hazır tutmak. Devlet İstatistik Enstitüsüne talebi halinde vermek zorundadırlar.”

Bilindiği gibi Kimlik Bildirme Sistemi bulunmadığında günübirlik evlerde suç oranı yüksekti. Genelde terör örgütleri, fuhuş çeteleri tarafında saklanmak amaçlı kullanıyordu.

Hakkında Ercan GÜNER

Ercan GÜNER
1986 yılından Ankara'nın Çankaya ilçesinde doğdu. Selçuk Üniversitesinde Turizm ve Seyahat İşletmeciliği okudu. Özel sektörde çalışıyor. gunerercan86@gmail.com +905304196806

Check Also

Memur Ve Emekliye Zam Müjdesi

2017 yılı ilk 3 aylık enflasyon verilerinin açıklanmasıyla beraber memur ve memur emeklisine yüzde 1'in üzerinde zam yapılması gündeme geldi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir