27 Temmuz 2017 , Perşembe

KOSGEB ‘den 50 Bin Lira Hibe

KOSGEB , iş kuracaklara 50 bin lira hibe veya faizsiz kredi desteği sağlıyor. KOSGEB hibe dağıtıyor. KOSGEB faizsiz kredi desteği sağlıyor.


KOSGEB , iş kuracaklara 50 bin lira hibe veya faizsiz kredi desteği sağlıyor. KOSGEB hibe dağıtıyor. KOSGEB faizsiz kredi desteği sağlıyor.

KOSGEB ‘den iş kurmak isteyenlere müjde var. KOSGEB , yeni iş kuracaklara sermaye desteği sağlamak amacıyla daha önceden başlattığı hibe veya faizsiz kredi uygulamasını yeniden başlattı. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ( KOSGEB ) yeni iş kuracaklara 50 bin lira hibe veya 100 bin lira faizsiz kredi imkanı sunuyor.

2016-11-21-13-45-43

KOSGEB HİBE DAĞITIYOR

Hibeden veya faizsiz krediden yararlanmanın bazı şartları var. Şartlardan ilki KOSGEB’in kendi personeli ile verdiği 32 saatlik ücretsiz eğitimin alınması. Adaylar bu eğitimi isterlerse uzaktan eğitim şeklinde yani evde bilgisayarları başında da alabiliyorlar. Eğitimin bitiminde adaylara bir sınav yapılıyor. Sınavda başarılı olanlar hibe veya faizsiz kredi almaya hak kazanıyorlar.

KOSGEB HİBE ALMA ŞARTLARI

Bu eğitimde yeni kurulacak bir işletme için nelerin gerekli olduğu, organizasyon yapısının nasıl olması gerektiği, rekabet unsurları kısacası bir işletmenin kuruluşundan büyümesine kadar ne gerekli ise KOSGEB’in çalışanları tarafından anlatılıyor. Sınavda başarılı olan adaylar 3 kişilik jürinin karşısında projelerini anlatıyorlar, jüri tarafından onaylanan projelere hibe desteği veya faizsiz kredi desteği sağlanıyor. Bu imkândan yararlanmak için, mevcut halde SGK’lı olmamak ve yine herhangi bir şirket sahibi veya şirket ortağı olmamak gerekiyor. Bir iş kurmak isteyip de sermaye eksikliğinden dolayı iş kuramayanlara büyük kolaylık sağlayan KOSGEB desteğinin çok faydalı olacağı su götürmez bir gerçek olarak karşımızda. Ekonomide büyük bir canlılığa ve ivmeye sebep olacağı bekleniyor.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Memur Ve Emekliye Zam Müjdesi

2017 yılı ilk 3 aylık enflasyon verilerinin açıklanmasıyla beraber memur ve memur emeklisine yüzde 1'in üzerinde zam yapılması gündeme geldi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir