22 Temmuz 2017 , Cumartesi

MEMUR VE EMEKLİNİN ZAM ORANI EN AZ YÜZDE 3

Resmi Gazete’de dün yayımlanan habere göre, ocak ayından itibaren işçi emeklilerine % 3.73, memur ve emeklilerine ise %3 zam yapılacak.


Resmi Gazete’de dün yayınlanan habere göre, ocak ayından itibaren işçi emeklilerine % 3.73, memur ve emeklilerine ise % 3 zam yapılacak.

Resmi Gazete’nin dünkü mükerrer sayısında Hükümet’in 2017 yılı programı yayımlandı. Programa göre işçi emeklilerine ocakta % 3.73, temmuzda ise % 3.59 zam yapılacak. Memur ve emeklilerine ise ocak ayında % 3, temmuz ayında ise % 4 zam yapılacak.

Programda önceki 6 aylık enflasyon tahminine göre SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarının zam oranının hesaplandığı belirtildi.

Programda 2017 yılının temmuz ayı için yaklaşık 0.6 enflasyon farkı verilmesi öngörüldü. Ancak geçmiş yıllarda tahmin ocak ayı için veriliyordu. Bu yıl temmuz ayı için olduğu belirtilen enflasyon farkının yanlışlıkla temmuz olarak yazıldığı tahmin ediliyor.

 

Hakkında Ahmet Alper ERALP

Ahmet Alper ERALP
9 Temmuz 1991 tarihinde Yozgat'ta doğdu. Evli. Lisans mezunu. Özel sektörde çalışıyor. ahmetalpereralp.aae@gmail.com +905336506961

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir