26 Temmuz 2017 , Çarşamba

Yapılandırmada Son Gün 25 Kasım

Maliye Bakanı Naci Ağbal, bazı alacakların yapılandırılması için son 5 gün uyarısında bulundu. Fırsattan yararlanmak için son gün 25 Kasım olduğunu söyledi.


Maliye Bakanı Naci Ağbal, bazı alacakların yapılandırılması için son 5 gün uyarısında bulundu. Fırsattan yararlanmak için son gün 25 Kasım olduğunu söyledi.

Maliye Bakanı Ağbal, 19 Ağustos 2016 tarihinde yürürlüğe giren 6736 kanuna göre bazı alacakların yeniden yapılandırıldığını söyledi. Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren trafik cezası, vergi ve prim borcu, idari para cezaları, öğrenim ve harç kredileri, askerlik, karayolu geçiş ücreti ve RTÜK idari para cezaları, sigorta primleri vb. gibi birçok borcun gecikme zammı, gecikme faizinin yeniden yapılandırılacağını söyledi.

Borcu olan vatandaşlarımız başvuru yaparken peşin ya da taksitli olarak ödeme yapabilirler. Taksitli ödemek isteyen vatandaşlarımızın 6, 9, 12, 18 olarak taksitle ödeyebilir. Taksitler, iki ayda bir ödeme yapışacak fakat fırsatı kaçırmamak için ilk iki taksitin mutlaka ödenmesi gerekiyor. Fırsatı olan vatandaşlarımızın peşin ödemeleri tavsiye ediliyor.

SON GÜN 25 KASIM

Fırsattan yararlanmak son gün 31 Ekim 2016 idi ancak bu süre 25 Kasım 2016 tarihine kadar uzatıldı. Bütün vatandaşlarımızın için çıkarılan bu fırsat için son gün 25 Kasım 2016. Pesin ya da taksitli ödemelerin ilk taksitini 30 Kasım 2016 tarihine kadar ödemek zorundalar. Belirtilen tarihte ödenmezse elde ettikleri tüm hakları kaybederler.

Hakkında Ercan GÜNER

Ercan GÜNER
1986 yılından Ankara'nın Çankaya ilçesinde doğdu. Selçuk Üniversitesinde Turizm ve Seyahat İşletmeciliği okudu. Özel sektörde çalışıyor. gunerercan86@gmail.com +905304196806

Check Also

Memur Ve Emekliye Zam Müjdesi

2017 yılı ilk 3 aylık enflasyon verilerinin açıklanmasıyla beraber memur ve memur emeklisine yüzde 1'in üzerinde zam yapılması gündeme geldi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir