24 Temmuz 2017 , Pazartesi

10 Bin Özel Harekat Polisi Alımı Başlıyor!

Polis Akademisi bünyesinde yetiştirilerek, Özel Hareket Polisi görevinde başlayacak adaylar için başvurular “ 10 Ekim’de “ başlayacak. Adayların 10 Ekim tarihinde kesin başvuruları yapmaları gerekecek. Bitiş tarihi de 10 Ekim de açıklanacak…


Polis Akademisi bünyesinde yetiştirilerek, Özel Hareket Polisi görevinde başlayacak adaylar için başvurular “ 10 Ekim’de  “ başlayacak. Adayların 10 Ekim tarihinde kesin başvuruları yapmaları gerekecek. Bitiş tarihi de 10 Ekim de açıklanacak…

 

Polis açıklarını kapatmak ve Terörle Mücadele de daha kararlı olmak üzere Özel Hareket Polisi alınacak. Polis Akademisi bünyesinde yetiştirilecek olan Polis adayları, başvuru tarihinde ön başvuruyu yaparak, sonrasında Mülakatları beklemeye başlayacak. Resmi site üzerinden duyurular yapılacak.

Başvuru Ne Zaman! “ 

Polis Akademisi bünyesinde Eğitim verildikten sonra Özel Hareket Polisi olacak olan adaylar  için, “ 10 Ekim de “ başvurular başlayacak. Ön başvuru sonrasında adaylar artık beklemeye geçecek. 10 Ekimden sonra Polis Akademisi resmi sitesinden duyurular yapılmaya devam edilecek. Başvuru da zaten resmi site üzerinden yapılacak.

Başvuru Şartları! “ 

Özel Hareket Polisi için başvuracak adaylarda bazı kriterler aranacak. Bu kriterler arasında, “ 28 Yaşında olmak, Lise yada Lisans Mezunu olmak “ gibi ilk kriterler kesinlikle olmalı. En önemli başvuru şartını benimseyen unsur ise “ Askerliğini Yapmış “ olmak. Askerliğini yapmamış adaylar, ne yazık ki başvuru da bulunamayacak. Bazı erkek adaylar, “ Askerlik Şartı “ kalkar diye bekliyordu ama Polis Akademisi tarafından düzenlenen kanunlarda, “ Askerliğini Yapan Adaylar “ şartı kesin bir şekilde yer almakta.

Hakkında admin

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir