21 Ağustos 2017 , Pazartesi

15 İlde FETÖ Operasyonu Yapıldı!

Sabah erken saatlerde, Kayseri başta olmak üzere 15 İlde FÖTÖ Operasyonu yapıldı. Çok önemli noktalara yapılan baskınlar sonucunda,çeşitli kurumlardan kişiler de alındı. “ ByLock “ Kullanıcısı oldukları tespit edilen kişiler gözaltına alınırken, Ankara ve Adana’nın çeşitli bölgelerinde de baskınlar devam etti…


Sabah erken saatlerde, Kayseri başta olmak üzere 15 İlde FÖTÖ Operasyonu yapıldı. Çok önemli noktalara yapılan baskınlar sonucunda,çeşitli kurumlardan kişiler de alındı. “ ByLock “  Kullanıcısı oldukları tespit edilen kişiler gözaltına alınırken, Ankara ve Adana’nın çeşitli bölgelerinde de baskınlar devam etti…

 

Kayseri başta olmak üzere, 15 İlde FÖTÖ Operasyonu vardı. FÖTÖ Operasyonları kapsamında, bazı özel kurumlarda da derin bir araştırma yapıldı. Önceden gelen İstihbaratlar da değerlendirilerek, çok kısa sürede çeşitli noktalara Operasyon yapıldı. Sabah saatlerinde başlayan Operasyonlar da, birçok kişi tutuklandı.

141 Bylock Kullanıcısı Tutuklandı 

 Kayseri başta olmak üzere, çevresinde ve diğer 15 İlde Bylock kullanıcıları tespit edilen tam 141 kişi tutuklandı. Bylock kullanarak Şifreli konuşma ve bu şekilde FÖTÖ örgütüne destek verme suçlarından Emniyet birimlerine getirildiler. Buralardan alınacak İfadeler kapsamında, diğer İller ve İlçelerde bulunan Bylock kullanıcılarına da Operasyonlar yapılacak.

14 Öğretmen Gözaltında! 

Adana’da yapılan Operasyonlarda, FÖTÖ örgütüne direkt olarak destek veren tam 14 Öğretmen gözaltına alındı. 14 Öğretmen sorgulanmak üzere Emniyete getirildi. Öğretmenlerin de Bylock konuşmalarına takıldıkları ve doğrudan bu şekilde bir hizmet ettikleri anlaşıldı.

Ankara’da Büyük Operasyon 

 Ankara’da yapılan FÖTÖ operasyonunda, “ KOSGEB “ genel müdürlüklerinden kişilerde alındı. Ankara’da özellikle geniş kapsamlı bir şekilde araştırmalar devam ediyor. 15 İlde FÖTÖ Örgütüne doğrudan katkı yapan, aralarında önemli isimlerinde yer aldığı kişiler tutuklanarak Emniyet birimlerine getirildiler.

Hakkında admin

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir