22 Temmuz 2017 , Cumartesi

ABD’de Kaybolan İlkay Zaman Ve Türk Arkadaşları Bulundu

6 Kasım pazar günü Kaliforniya’da ava çıkan 4 Türkten günlerdir haber alınamıyordu. Sosyal medyada çektiği videolar ile tanınan İlkay Zaman’ın da aralarında bulunduğu 4 Türk bu sabah saatlerinde bulundu.


6 Kasım pazar günü Kaliforniya’da ava çıkan 4 Türkten günlerdir haber alınamıyordu. Sosyal medyada çektiği videolar ile tanınan İlkay Zaman’ın da aralarında bulunduğu 4 Türk bu sabah saatlerinde bulundu.

Amerikan vatandaşı olan 4 Türk, pazar sabahı ABD’nin Kaliforniya eyelatinin Santa Clarita şehrinde avlanmanın serbest olduğu alanda avlanmaya gitti. Kaybolanlar arasında sosyal medyada bir çok takipçisi olan İlkay Zaman ve arkadaşları Barış Kavukçu, Berkay Sürmeli ve İsa Emre Elvermez bulunuyordu.

Amerika’da çektiği video paylaşımlarıyla Türkler tarafından sevilerek takip edilen İlkay Zaman av videosu paylaşmak için arkadaşlarıyla pazar sabahı ava çıktı. En son twitter’den ‘Herkese iyi pazarlar 🙂 Bugün sizi sahil kenarında güzel bir yürüyüşe çıkartıyorum tabi ki sohbet eşliğinde 🙂 ‘ paylaşımında bulunmuştu’ ardından ekipten haber alınamadı.

Ava giden Türklerden haber alınamayınca ABD polisi ve bölgedeki korucular alarma geçti. İlkay Zaman, Barış Kavukçu, Berkay Sürmeli ve İsa Emre Elvermez için başlatılan aramalarda yeterli ilgi gösterilmediği iddia edildi. Bunun üzerine Türkiye Dışişleri Bakanlığı harekete geçti ve arama çalışmaları arttırıldı.

Sabah saatlerinde, kayıp Türklerin yeri termal kameralar sayesinde tespit edildi. İlkay Zaman, Barış Kavukçu, Berkay Sürmeli ve İsa Emre Elvermez’in sağlıklı olduğu yapılan kontrollerle teşhis edildi.

 

İlkay Zaman sosyal medyada ‘Kurtulduk, hepimizin sağlığı yerinde. Yardımı olan herkese teşekkürler’ paylaşımında bulundu.

ARAMALARA YETERLİ İLGİ GÖSTERİLMEDİĞİNİ İLKAY ZAMAN’IN KIZ ARKADAŞI SOSYAL MEDYADAN DUYURMUŞTU

İlkay Zaman’ın kız arkadaşı, ‘Polisin cevabı arama çok pahalı. Bir yeri aradık. Çok fazla alan var. Şu an hiç bir arama yapılmıyor.’ paylaşımıyla duyurdu.
Bir süre sonra ‘Polis ve arama ekipleri tekrar çalışmaya başladı.’ paylaşımında bulunarak aramaların yeniden başladığını duyurdu.

ATASC (Güney Kaliforniya Amerikalı Türkler Derneği) kaybolan Türklerin bulunması için “Son 12-24 saat içinde eğer bu beyleri veya araçlarını görüp hakkında bir şey duyduysanız/duyarsanız lütfen haber verin” şeklinde çağrıda bulunmuştu.

 

Hakkında Ahmet Alper ERALP

Ahmet Alper ERALP
9 Temmuz 1991 tarihinde Yozgat'ta doğdu. Evli. Lisans mezunu. Özel sektörde çalışıyor. ahmetalpereralp.aae@gmail.com +905336506961

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir