27 Temmuz 2017 , Perşembe

AÖF Sınavlarında 4 Yanlış 1 Doğruyu Götürücek

AÖF de sınavlar artık ÖSYM sistemiyle değerlendirilecek. Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerinin girdikleri sınavlarda artık 4 yanlış 1 doğruyu götürecek.


AÖF de sınavlar artık ÖSYM sistemiyle değerlendirilecek. Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerinin girdikleri sınavlarda  artık 4 yanlış 1 doğruyu götürecek.

 

Yüksek Öğretim Kurumu’nun açıklamasına göre yeni sistem ÖSYM’nin sistemi gibi olacak. Uygulanan sınavlarda her soru için çoktan seçmeli beş seçenek olacak. Öğrencilerden yanlış işaretlediği  her soru için 0.25 doğru eksiltilecek. Puanlar yanlış sorular eksiltilerek hesaplandığında ortaya çıkan sayıya göre değerlendirilecek.

AÖF’nin öğrencilerini mesaj yoluyla da bilgilendirdiği habere eleştiriler çok fazla. Haberi öğrenen öğrenciler sosyal medya yoluyla tepkilerini dile getirmeye devam ediyor.

 

 

 

Hakkında Ahmet Alper ERALP

Ahmet Alper ERALP
9 Temmuz 1991 tarihinde Yozgat'ta doğdu. Evli. Lisans mezunu. Özel sektörde çalışıyor. ahmetalpereralp.aae@gmail.com +905336506961

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir