26 Temmuz 2017 , Çarşamba

Adana ‘da Kız Yurdunda Yangın Çıktı

Adana ‘nın Aladağ ilçesinde bugün akşam saatlerinde vahim bir olay meydana geldi. Kız yurdunda yangın çıktı. 12 kızımızı kaybettik , 22 kızımız yaralı olarak kurtuldu.


Adana ‘nın Aladağ ilçesinde bugün akşam saatlerinde vahim bir olay meydana geldi. Kız yurdunda yangın çıktı. 12 kızımızı kaybettik , 22 kızımız yaralı olarak kurtuldu.

Adana ‘nın Aladağ İlçesi Sinanpaşa mahalesindeki kız yurdunda yangın çıktı. Kız yurdunda çevre yerleşim yerlerinden gelen orta ve lise öğrenimini gören kızlar kalıyordu. Yurdun 31 öğrenci kapasitesi vardı.

ADANA ‘DA KIZ YURDUNDA YANGIN 12 CAN ALDI

Yangının alevlenmesi ile beraber yurdun ikinci ve üçüncü katlarını alevler sardı. İki ve üçüncü katta kalan kız çocuklarından 12’si ne yazık ki öldü. Yangından kurtulabilmek için yurtta kalan kızların bir bölümü ise pencerelerden atladı. Pencerelerden atlayan kızlardan 22 ‘si vücutlarının çeşitli yerlerinde kırıklar bulunması sebebiyle hastanede müşaade altına alındılar.

Olay , itfaiye ve 112 acil çağrı merkezine bildirildikten sonra çok sayıda ambulans ve itfaiye aracı yurdun olduğu bölgeye geldi. Yapılan yoğun söndürme çalışmaları neticesinde yangın 21.30 civarında tamamen söndürüldü. Ambulanslarda görevli sağlıkçılar, yaralılara ilk tedaviyi olay yerinde yaptıktan sonra yaralıları hastaneye götürdüler.

BAKAN SOYLU ALADAĞ İLÇESİNE GİDİYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun vahim yangının olduğu Adana’nın Aladağ İlçesi Sinanpaşa mahallesine gitmek üzere yola çıktığı öğrenildi. İlk belirlemelere göre yangının çıkış sebebi elektrik kontağından kaynaklandı. Acılı aileler şokta.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir