22 Temmuz 2017 , Cumartesi

AİHM, Tutuklu FETÖ Hakimini Reddetti

15 Temmuz’un ardından FETÖ üyesi olmak gerekçesiyle, meslekten ihraç edilen ve tutuklanan hakimin AİHM başvurusu bugün sonuçlandı.


15 Temmuz’un ardından FETÖ üyesi olmak gerekçesiyle, meslekten ihraç edilen ve tutuklanan hakimin AİHM başvurusu bugün sonuçlandı.

15 Temmuz’un ardından çok sayıda hakim ve yargıç gözaltına alınmış ve tutuklanmıştı. Giresun Adliyesi’nde hakimlik yapan Zeynep Mercan, 15 Temmuz Darbe girişimin ardından, 17 Temmuz tarihinde tutuklanmıştı. Mercan 2 Eylül’de AİHM’ye başvurmuştu.

AİHM, Mercan’ın başvurusunu reddetti. AİHM başvuruyu reddetme gerekçesi olarak, Türkiye’deki iç hukuk yolunun tükenmemiş olmasını gösterdi.

Aynı şekilde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvuruda bulunan 3 bin civarında dava başvurusu bulunuyor. Bu davanın diğer davalar için emsal teşkil edileceği ön görülüyor.

Hakkında Ahmet Alper ERALP

Ahmet Alper ERALP
9 Temmuz 1991 tarihinde Yozgat'ta doğdu. Evli. Lisans mezunu. Özel sektörde çalışıyor. ahmetalpereralp.aae@gmail.com +905336506961

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir