22 Temmuz 2017 , Cumartesi

AK Parti Başkanlık Kampanyasını Başlatıyor

Ak parti İstanbul İl Başkanı Temurci, başkanlık sistemi kampanyasını pazar günü İstanbul’da başlatacaklarını söyledi.Cumhurbaşkanı Erdoğan bir süredir başkanlık sistemine geçilmesi gerektiğini ifade ediyor.


Ak parti İstanbul İl Başkanı Temurci, başkanlık sistemi kampanyasını pazar günü İstanbul’da başlatacaklarını söyledi.Cumhurbaşkanı Erdoğan bir süredir başkanlık sistemine geçilmesi gerektiğini ifade ediyor

Bir süredir ülke gündeminin tepesinde olan başkanlık sistemi tartışmaları Ak Parti tarafından kampanyaya dönüştürülüyor.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, yapılacak anayasa ve başkanlık sistemine geçiş konusundaki düşüncelerini gazetecilerle paylaştı. Ak Parti İstanbul İl başkanı,  15 Temmuz darbe girişiminin milletin hür iradesiyle seçtiği iktidara ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı yapıldı dedi. Darbe girişimininden dersler çıkartılması gerektiğini söyleyen Ak Parti İstanbul İl Başkanı, darbecilerin o kadar yıllık çabalarını bir gecede heba etmeyeceklerinin farkında olduklarını söyledi. Ancak darbeci hainlerin başarılı olamayacaklarını sözlerine ekledi. Temurci, darbecilerin yurt dışındaki destekçilerine dikkat çekerek, bunlara karşı Ak Parti teşkilatları olarak uyanık olunması gerektiğini belirtti.

DARBE ERDOĞAN’A YÖNELİKTİ

Ak Parti İstanbul İl Başkanı Temurci, 15 Temmuz gecesi İstanbul sokaklarına halk döküldüğünde yabancı basının bunu sevinç gösterisi olarak lanse ettiğini söyledi. Darbenin gerçek amacının ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ ı devirmek olduğunu sözlerine ekledi.

“AK PARTİ OLARAK BAŞKANLIK DİYORUZ”

Ak Parti’ nin ülkemiz için en uygun sisitemin başkanlık sisitemi olduğunu düşündüklerini söyledi. Temurci, ülkemiz bir an önce yeni anayasaya kavuşmalı ve başkanlık sistemine geçmeli dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ülkenin çok daha iyi yerlere geleceğine inandıkarını ifade etti.

Temurci, Ak Parti İstanbul teşkilatları olarak başkanlık ve yeni anayasa kampanyalarını pazar gününden ititbaren başlatacaklarını söyledi.

 

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir