Antalya Belek’te Ironman Yarışı

Bu yıl “Gloria Ironman 70.3 Turkey” olarak düzenlenecek yarış 23 Ekim’de Antalya Belek’te gerçekleşecek. Türkiye’de ikincisi düzenlenecek Ironman yarışlarının özelliği ise rakiplerin aynı branşta yarışmak yerine birbirinden farklı branşlarda yarışabiliyor olması.


Bu yıl “Gloria Ironman 70.3 Turkey” olarak düzenlenecek yarış 23 Ekim’de Antalya Belek’te gerçekleşecek. Türkiye’de ikincisi düzenlenecek Ironman yarışlarının özelliği ise rakiplerin aynı branşta yarışmak yerine birbirinden farklı branşlarda yarışabiliyor olması.ironman-1

Yarışta yüzme, bisiklet ve koşu gibi birbirinden farklı üç branş birlikte yer alıyor. Ülkemizde ikinci kez düzenlenen yarış, bu yıl Özaltın Holding’in Kurucu Başkanı Nuri Özaltın’ın anısına düzenlenecek. Yarışta yakın zamanda hayatını kaybeden Özaltın’ın adına yarışacak bir takım da bulunuyor. Yüzmede Saadettin Saran, koşuda Bahar Saygılı ve bisiklette Kerem Özçaptın isimlerinin yer aldığı takım Özaltın için yarışacak.

ironman2Avrupa, Amerika ve Asya olmak üzere birbirinden farklı ve bir çok yerde düzenlenen ve katılımcısı fazla olan yarışa ilgi büyük. 23 Ekim’de Antalya Belek’te gerçekleşecek yarışa 1000 triatletin katılacağı belirtiliyor.

Hakkında Ahmet Alper ERALP

Ahmet Alper ERALP
9 Temmuz 1991 tarihinde Yozgat'ta doğdu. Evli. Lisans mezunu. Özel sektörde çalışıyor. ahmetalpereralp.aae@gmail.com +905336506961

Check Also

Lyon Başkanı Jean Michel Aulas Komikleşti

Lyon başkanı Jean Michel Aulas Beşiktaş maçı sonrası çıkan olaylar sonrasında rövanş maçının seyircisiz oynanmasını istedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir