24 Temmuz 2017 , Pazartesi

ANTALYA-KAPADOKYA ARASI HIZLI TREN İLE 3,5 SAAT OLACAK

Yapılacak hızlı tren projesi ile Antalya – Kapadokya arası 3.5 saate inecek. Proje için düğmeye basıldı. Hızlı tren hattının bitmesiyle beraber Kapadokya’ya gelen turist sayısının yüzde 25 artması bekleniyor. Aynı zamanda hızlı tren projesi, güzergahtaki tarım merkezlerinin yük taşıma faaliyetlerine büyük kolaylık getirecek.


Yapılacak hızlı tren projesi ile Antalya – Kapadokya arası 3.5 saate inecek. Proje için düğmeye basıldı. Hızlı tren hattının bitmesiyle beraber, Kapadokya’ya gelen turist sayısının yüzde 25 artması bekleniyor. Aynı zamanda hızlı tren projesi, güzergahtaki tarım merkezlerinin yük taşıma faaliyetlerine büyük kolaylık getirecek.

Antalya – Kapadokya arasında yapılması planlanan hızlı tren için düğmeye basıldı. Antalya’dan Kayseri’ye gidecek olan ve oradan da Kapadokya’ya gidecek hızlı tren için hemzemin ve etüt çalışmalarına başlanıldı. Yapılacak hızlı tren hattı aynı zamanda turizm şehri Antalya ile tarım şehri Aksaray’ı da birbirine bağlamış olacak. Hızlı tren saatte 200 Km hıza ulaşabilecek. Proje tamamlandığında yıllık ortalama 5 milyon yolcu ve 15 milyon ton yük taşınması hedefleniyor.

HIZLI TREN İLE ANTALYA – KAPADOKYA ARASI 3,5 SAATE İNECEK

Hızlı tren faaliyete geçtikten sonra Antalya ile Kapadokya arası 3,5 saate inecek. Hızlı trenin yapılmasıyla beraber Antalya ve Kapadokya’nın  turizm potansiyellerinin birleştirilmesi amaçlanıyor. Her iki turizm merkezinden karşılıklı olarak günlük geziler düzenlenecek. Hızlı tren projesinin 2019 yılında tamamlanması hedefleniyor.

Toplam 642 Km’lik hızlı tren projesi aynı zamanda yük taşımacılığı için de büyük önem ifade ediyor. Hızlı tren güzergahında ülkemizin önemli tarım merkezleri de bulunuyor.

Hızlı tren projesinin bitmesiyle beraber Kapadokya’ya gelen turist miktarının yaklaşık yüzde 25 artması bekleniyor. Bu da bölge için çok önemli bir kalkınma aracı olacak. Aynı zamanda ülkemiz için de iyi bir tanıtım aracı olacak.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir