26 Temmuz 2017 , Çarşamba

Avrupa Birliği(AB) HDP Terör Operasyonuna Yönelik Açıklama Yaptı

Avrupa Birliği, HDP’li milletvekillerinin terör örgütüne yönelik operasyonla gözaltına alınmasına ilişkin açıklamada bulundu.


Avrupa Birliği, HDP’li milletvekillerinin terör örgütüne yönelik operasyonla gözaltına alınmasına ilişkin açıklamada bulundu.

Avrupa Birliği HDP’li vekillerin gözaltına alınmasına ilişkin açıklama yaptı. Yapılan açıklamada ”AB, terör örgütleri listesinde yer alan PKK’ya karşı eylemleri meşru olarak görüyor. Ancak aynı zamanda, AB bu tür eylemlerin demokrasinin temel prensiplerini asla baltalamaması gerektiğine inanıyor.” denildi.

AB’nin yazılı açıklamasında: Gözaltına alınan HDP Eşbaşkanlarının terör eylemlerini desteklemesi suçlamasıyla gözaltına alınmasından endişe duyuyoruz. Bu kişiler demokratik yolla seçilen güven duyduğumuz muhataplarımız, şeklinde ifadelere yer verildi.

Milletvekilleri dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla ilgili olarak da, gelişmelerin Türkiye’deki demakrasiyi riske attığını ve doğusundaki gergin olan durumu kötüleştirdiği yorumunda bulunuldu.

Avrupa Parlamentosu Başkanı yazılı açıklamasında, “Türk yetkililer, Türkiye’yi sadece demokrasiden uzaklaştırmıyor. Aynı zamanda, AB-Türkiye ilişkilerinin temelini oluşturan değerlere, prensiplere, kural ve kaidelere sırtını dönüyor” ifadelerine yer vererek durumun bir an önce değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.

 

Hakkında Ahmet Alper ERALP

Ahmet Alper ERALP
9 Temmuz 1991 tarihinde Yozgat'ta doğdu. Evli. Lisans mezunu. Özel sektörde çalışıyor. ahmetalpereralp.aae@gmail.com +905336506961

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir