Bakır Madeninde Heyelan 13 İşçiye Ulaşılamıyor

Siirt’in Şirvan ilçesinin Maden köyünde bulunan bakır madeni sahası etrafında heyelan oldu. Heyelan altında kalan 3 kişinin cansız bedenine ulaşılırken, 13 kişiye hala ulaşılamadı.


Siirt’in Şirvan ilçesinin Maden köyünde bulunan bakır madeni sahası etrafında heyelan oldu. Heyelan altında kalan 3 kişinin cansız bedenine ulaşılırken, 13 kişiye hala ulaşılamadı.

Heyelan sonucu 16 işçi göçük altında kaldı. Toprak altında kalan 3 işçinin cansız bedenine ulaşıldı. Diğer 13 işçi için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Ayrıca meydana gelen heyelan sonucu 8 kamyon ve 3 iş makinesi de toprak altında kaldı.

Arama kurtarma için, Batman, Siirt, Bitlis, Diyarbakır ve Van gibi çevre illerden çok sayıda ekip bölgeye gönderildi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı kriz masası kurdu.

Bölgede toprak kayması riski devam ettiği için arama ve kurtarma işlemlerinin dikkatli bir şekilde devam ettiği bildirildi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanı ile Özbekistan ve Pakistan seyahatinde. Albayrak sürekli kriz masası ile iletişim halinde bulunuyor.

Başbakan Yıldırım, bakanları arayarak konu ile ilgili bilgi aldı.

Valilik’ten gelen açıklamaya göre olay heyelan sonucu meydana gelmiş gibi görünüyor ancak inceleme ve araştırmalara devam ediliyor.

Maden şirketinin açıklamasına göre, ilk belirlemelere göre olay aşırı yağış nedeniyle meydana geldi ve kriz masasının araştırmaları devam ediyor. Olayla ilgili gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacak.

25 Temmuz’da yine aynı bölgede toprak kayması yaşanmıştı. 6 kamyon ve 2 iş makinesi göçük altında kalmış ancak can ve mal kaybı olmamıştı.

 

Hakkında Ahmet Alper ERALP

Ahmet Alper ERALP
9 Temmuz 1991 tarihinde Yozgat'ta doğdu. Evli. Lisans mezunu. Özel sektörde çalışıyor. ahmetalpereralp.aae@gmail.com +905336506961

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir