24 Temmuz 2017 , Pazartesi

BATMAN’DA HAVA DURUMU NASIL? SEL VE TAŞKIN UYARISI

Batman’da hava durumu nasıl? Batman hava durumu hakkında meteoroloji uyarıda bulundu. Sel ve taşkınlar olabilir. Yağışlar devam edecek.


Batman’da hava durumu nasıl? Batman hava durumu hakkında meteoroloji uyarıda bulundu. Sel ve taşkınlar olabilir. Yağışlar devam edecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Batman hava durumu hakkında uyarılarda bulundu.Bölgede bugün hava soğuyacak ve yağışlar etkili olmaya devam edecek. Dünden beri devam eden yağışlar sel ve taşkınlara neden olabilir.

Meteorolojiden yapılan açıklamada; “Bu akşam saatlerinden sonra yurdumuzun güneydoğu kesimlerinde başlayacak yağışların; Siirt, Bitlis ve Şırnak başta olmak üzere Muş, Van, Hakkari, Ağrı, Batman çevreleri ile Mardin ve Diyarbakır’ın doğu kesimlerinde önümüzdeki 48 saat boyunca 100 kg civarında olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yıldırım, lokal dolu, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Bugün bölgemizde görülecek yağışların; ilimiz ve çevrelerinde kuvvetli olması beklenmektedir. Ayrıca yarın da (01.11.2016) bölgemizde devam eden yağışların ilimiz genelinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” denildi.

31 Ekim’den beri devam eden yağışların bu akşama kadar süreceği tahmin ediliyor. Vatandaşların sel taşkın ve ulaşım konusunda dikkatli olması isteniyor.

sel

Batman halkı tarihinde bulunan sel ve taşkın felaketlerinden dolayı endişeli.

Hakkında Ahmet Alper ERALP

Ahmet Alper ERALP
9 Temmuz 1991 tarihinde Yozgat'ta doğdu. Evli. Lisans mezunu. Özel sektörde çalışıyor. ahmetalpereralp.aae@gmail.com +905336506961

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir