Böyle Dolandırıcılık Görülmedi!


Adana’da yaşayan Perihan A. adlı  genç, İstanbul da Özel bir iş yerinde çalışan M.Ç adlı kadını arayarak, “ Banka temsilcisi “ olduğunu söyledi. Telefonuna Şifre göndereceğiz, bu sayede hesaplarınızı kontrol altına alacağız şeklinde kandıran Perihan A. Parayı çekemeden Polisler tarafından yakalandı…

 

Güç geçtikte Dolandırıcılar daha fazla aktif olurken, yeni dolandırıcılık haberleri de gelmeye devam ediyor. Adana’da  yaşayan ve daha 18 yaşında olan Perihan A.  İstanbul’da yaşayan ve özel sektörde çalışan M.Ç Adlı kadını arayarak, “ Banka Hesap Temsilcisi “ olduğunu söyledi. Kadın ise ilk başta inandı. Sizin hesaplarınızda kontrol dışı işlemler var, hemen durdurmanız gerekiyor gibi yalanlarla, kadının beynini bir yandan oyaladı. Sonrasında ise Hesap bilgilerini ele almaya başladı.

Paranız da Kontrol Dışı İşlemler Var!

Hesaplarınızda gözlemlediğimiz kadarıyla kontrol dışı işler olduğunu söyleyen Perihan A. “ Size bir şifre göndereceğiz. Bunu onayladıktan sonra, hesabınızı kontrol altına alarak, işlem yapacağız. Bu sayede paranız başka hesaplara kayamayacak “ tarzında yalanlar söyledi. Sonrasında M.Ç Adlı kadına Şifre gönderdi. Kadın ise bu şifreyi karşı tarafa söylediğinde, kadının hesabında olan paralar Perihan A. Adlı dolandırıcının hesap kartına doğru aktarıldı.

Dolandırıldığını Anladı ve Hemen Polisi Aradı

M.Ç. adlı kadın dolandırıldığını anlayarak Polis birimleri aradı. Siber Suçlar Adana bölgesinde harekete geçti. Bunun üzerine Perihan A. Adlı kadın, parayı kendi hesabına geçirip çekmeye çalışırken yakalandı.

Hakkında admin

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir