22 Temmuz 2017 , Cumartesi

Cinsel İstismar Yasası

Başbakan Binali Yıldırım , kamuoyuna tecavüze af yasası olarak lanse edilen cinsel istismar yasası ile ilgili açıklamalarda bulundu.


Başbakan Binali Yıldırım , kamuoyuna tecavüze af yasası olarak lanse edilen cinsel istismar yasası ile ilgili açıklamalarda bulundu.

rize-1

Başbakan Binali Yıldırım , mecliste büyük tartışmalara yol açan cinsel istismar yasası için, yasanın tecavüze af yasası olmadığını söyledi

TECAVÜZE AF YASASI DEĞİL

Başbakan Binali Yıldırım, bugün gazetecilerin sorularını cevapladı. Başbakan Yıldırım gazetecilerin cinsel istismar yasası ile ilgili sorularına “cinsel istismar yasası kesinlikle tecavüze af getirmiyor. Olayın aslı şudur,  mevcut yasalara göre reşit olmadan evlenen insanlar var. Bu insanların çocukları olduğunda babalar hapse girmek zorunda kalıyor. Ancak reşit olmadan gönüllü olarak evlenen insanlar, bu durumda mağdur oluyorlar. Biz mağduriyeti engelliyoruz yoksa tecavüze en ağır cezanın verilmesini sağlayan, çıkardığı yasalarla Ak Parti hükümetleridir” dedi. Başbakan Binali Yıldırım sözlerine şöyle devam etti: “Şu anda ülkemizde bu durumda bulunan yaklaşık 3000 aile var. Ayrıca bizim seçim beyannamemizde de bu mağduriyeti gidereceğimiz taahhütlerimiz arasında ” dedi.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir