26 Temmuz 2017 , Çarşamba

Cumhurbaşkanından Kadro Açıklaması Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde konuştu. Cumhurbaşkanı’ndan kadro açıklaması geldi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde konuştu. Cumhurbaşkanı’ndan kadro açıklaması geldi.

Cumhurbaşkanı konuşmasında, başkanlığım süresinde kendime bir hedef koydum, sınıflardaki öğrenci sayısını 30’a düşüreceğiz dedim. Eğitim sistemini ikili değil tekli yürüteceğiz. Simdi bakanlığımız buna çalışıyor. Bunu en kısa zamanda gerçekleştireceğiz açıklamasını yaptı ve devam etti.

Birinci sıraya eğitimi koyduk. İkinci sıraya sağlığı, üçüncü sıraya, adaleti, dördüncü sıraya ise emniyeti koyduk. Biz bu yola böle çıktık. Erdoğan, yapılacak atamaların yarısını öğretmenlere ayıracaklarını söyledi. Çünkü öğretmen açığı olduğunu dile getirdi.

2002 yılında 561 bin öğretmen ataması yaptık. Emekli olanları çıkardığımızda şuan okullarımızda 904 bin öğretmen görev yapıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan en kısa zaman öğretmen alımı yapılacağını dile getirdi. Alınan bilgilere göre 2017 yılında büyük alım gerçekleştirilecek.

Hakkında Ercan GÜNER

Ercan GÜNER
1986 yılından Ankara'nın Çankaya ilçesinde doğdu. Selçuk Üniversitesinde Turizm ve Seyahat İşletmeciliği okudu. Özel sektörde çalışıyor. gunerercan86@gmail.com +905304196806

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir