Defne Joy Foster Davasında Büyük Gelişme

Ahmet Altan’ın oğlu olan Kerem Altan’ın evinde ölü olarak bulunan Defne Joy Foster davasında büyük gelişme yaşandı. FETÖ’nün Altan’ı koruduğu gerekçesiyle dava yeniden görülecek.


Ahmet Altan’ın oğlu olan Kerem Altan’ın evinde ölü olarak bulunan Defne Joy Foster davasında büyük gelişme yaşandı. FETÖ’nün Altan’ı koruduğu gerekçesiyle dava yeniden görülecek.

Ahmet Altan’ın oğlu olan Kerem Altan’ın evinde ölü olarak bulunan Defne Joy Foster davasında savcılık yeni delillere ulaştı. Sabah Gazetesi’nden Nazif Karaman’ın haberine göre oyuncu Defne Joy Foster 2011 yılında Kerem Altan’ın Göztepe’deki evinde şüpheli şekilde ölü bulunmuştu. Dava FETÖ’nun Kerem Altan’ı kurtardığı gerekçesiyle yeniden görülecek.

DAVA KAPANMIŞTI

Ünlü oyuncu Defne Joy Foster ölümü ile ilgili o dönem Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmış ve Kerem Altan’ın şüpheli olduğu davada ölüm sebebinin solunum yetmezliği ile gerçekleştiği gerekçesiyle takipsizlik vermişti. Bu karar sonrasında dava kapanmıştı.

DAVADA TANIKLAR BİLE DİNLENMEDİ

Geçtiğimiz haftalarda babası Ahmet Altan’ın çevresini kullanarak emniyet ve yargıdaki tanıdıkların olayı örttüğü iddiası gündeme gelmişti. Bu gelişmeden sonra İstanbul Cumhuriyet Savcısı Can Tuncay, davanın yeniden görülmesini istedi. Deneyimli polislerce dosya üzerinde araştırma yapıldı. Araştırmada Defne Joy Foster ile Kerem Altan eve gelirken bindikleri takside şoförü ile o gece kavga seslerini duyan Suna Akyıldız adlı kişinin ifadelerinin alınmadığı belirlendi. Dava dosyasında, olayın yaşandığı apartmandan sadece 2 kişinin ifadesinin alınması, dolayısıyla da gelen kavga seslerinin fazla değerlendirilmediği anlaşıldı. Tanıkların dinlenmemesi şüphe çekti.

YENİ DELİLLER BAŞSAVCILIĞA YOLLANDI

Soruşturmaya bakan Davut Dağ isimli savcının “Solunum yetmezliği” teşhisi üzerine dosyaya takipsizlik kararı verdiği belirlendi. Yeni deliller üzerine dosya tekrar soruşturma konusu oldu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, yeni delillerin ortaya konulduğu tespit tutanağını Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına yolladı. Savcılık, davadaki eksikler ile ilgili yeni bir tahkikat yürütecek.

Hakkında Ercan GÜNER

Ercan GÜNER
1986 yılından Ankara'nın Çankaya ilçesinde doğdu. Selçuk Üniversitesinde Turizm ve Seyahat İşletmeciliği okudu. Özel sektörde çalışıyor. gunerercan86@gmail.com +905304196806

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir