27 Temmuz 2017 , Perşembe

Derneklere Terör Operasyonu

Terör örgütleri ile bağlantılı olduğu belirlenen 39 ildeki 370 dernek kapatıldı.


Terör örgütleri ile bağlantılı olduğu belirlenen 39 ildeki 370 dernek kapatıldı.

İçişleri Bakanlığı, PKK , FETÖ, DHKP-C ve DEAŞ ile bağlantılı olduğu tespit edilen 370 derneğin kapatıldığını duyurdu. Valiliklerin, terör örgütleri ile bağlantılarını tespit ettikleri derneklerin faaliyetlerini durdurdu.

Dernekşeri kapatmaya gerekçe olarak OHAL Kanunun 11. maddesinde bulunan genel güvenlik ve kamu düzeninin korunması gösterildi.

DERNEKLERE TERÖR İNCELEMESİ

İçişleri Bakanlığı, derneklerin incelenmesinin devam ettiğini , bundan sonraki süreçte de terör örgütleri ile iltisakı tespit edilen dernek ve vakıfların faaliyetlerinin tereddüt edilmeksizin durdurulacağını açıkladı. Kapatılan 370 dernekten 153’ü FETÖ bağlantısı, 190’ı PKK bağlantısı, 19’u DHKP-C bağlantısı, 8’i DEAŞ bağlantısı sebebiyle kapatıldı. İçişleri Bakanlığı terör örgütleri ile iltisakı olduğu tespit edilen kurum ve kuruluşlarla mücadelenin hızının ivmelenerek devam edeceğini duyurdu.

 

 

 

 

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir