22 Temmuz 2017 , Cumartesi

Dikkat ! 5 İl Donacak

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Doğu illerinden 5 il için don ve sis uyarı yaptı. Malatya , Tunceli , Bingöl , Adıyaman , Elazığ ‘da don ve sis olacak.


Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Doğu illerinden 5 il için don ve sis uyarı yaptı. Malatya , Tunceli , Bingöl , Adıyaman , Elazığ ‘da don ve sis olacak.

2016-11-25-12-13-40

Özellikle kış mevsiminin gelmesiyle beraber,  Doğu Anadolu bölgelesindeki illerde kar yağışı , sis, buzlanma gibi hava olayları sıkça yaşanmaya başladı. En son bugün yapılan uyarıyla Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, 5 il için buzlanma ve sis uyarısı yaptı. Malatya , Tunceli , Bingöl , Adıyaman , Elazığ illerinde yarın sabah don olacak.

MALATYA , TUNCELİ , BİNGÖL , ADIYAMAN , ELAZIĞ DONACAK

Don görülmesiyle beraber yoğun sis olması da bekleniyor. Şehir içi veya şehir dışı yolculuk yapanların kendilerini Meteoroloji Müdürlüğü’nün uyarılarına göre ayarlamaları gerekiyor . Önümüzdeki haftadan itibaren özellikle Doğu Anadolu Bölgesi’nde kar yağışının başlaması da beklentiler arasında. Muhtemelen bahara kadar Doğu Anadolu Bölgesi beyaz örtüye bürünecek.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir