26 Temmuz 2017 , Çarşamba

DOĞU KAR ALTINDA KALACAK

Doğu Anadolu bölgesinde gün içerisinde yağmurla başkayacak olan hava değişimi gece yerini kar yağışına bırakacak.


Doğu Anadolu bölgesinde gün içerisinde yağmurla başkayacak olan hava değişimi gece yerini kar yağışına bırakacak.

Doğu Anadolu’daki illerin neredeyse tamamı bu geceden itibaren kar yağışı ile karşı karşıya kalacak. Kısa süre önce Erzurum ve Kars illerinin şehir merkezlerine yılın ilk karı düşmüştü. Doğu Anadolu bölgesinde şu anda, yüksek kesimlerde ve dağlık alanlarda kar bulunuyor. Vatandaşların, kar yağışından etkilenmemeleri için gerekli tedbirleri almaları konusunda yetkililer uyarıyor. Özellikle yaşlı ve çocukların, soğuktan korunmaları önem arz ediyor.

DOĞU ANADOLU’YA KAR GELİYOR

Bu geceden itibaren, Doğu Anadolu’ya kar yağmaya başlayacak. Ağrı, Iğdır, Erzurum, Kars ve Ardahan illeri kar yağışından etkilenecek. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü, vatandaşları uyardı. Yapılan açıklamada, belirtilen bölgelerde gün içerisinde havanın kapalı olacağı belirtildi. Akşam saatlerinde kapalı hava yerini yağmur ve karla karışık yağmura burakacak. Gece ilerleyen saatlerde itibaren kar yağışı başlayacak, denildi.

Sıcaklıklar 1 – 3 derece arasında düşecek. Son dönemde Doğu Anadolu bölgesinde sıcaklıklar, gece saatlerinde eksi 2 – 3 derece civarında seyrediyor.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir