21 Ağustos 2017 , Pazartesi

Erdoğan’dan Flaş BM Teklifi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, BM’nin 71.yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayınladı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, BM’nin 71.yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayınladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM’nin kuruluş yıl dönümünde önemli mesajlar verdi. Erdoğan BM’nin terörle mücadelede daha etkin olabilmesi için uluslararası dayanışma ve ittifakın sağlamlaştırılması gerektiğini vurguladığı. BM’nin 71. yıl kuruluş yıl dönümünde diğer devlet başkanlarının yayınladığı gibi mesaj yayınladı.

BM ÇOK ÖNEMLİ BİR KURULUŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yayınladığı mesajda, Türkiye’nin de kurucuları arasında olduğu BM’nin kuruluş yıl dönümünün millettimize ve tüm insanlığa hayırlı olmasını diledi. Erdoğan, Türkiye’nin en başından bu yana dünyada barışın, gelişmenin, insani yardım faaliyetlerinin savunucu ve aktif rol alan oyuncusu olduğunu ifade etti.

İSTANBUL BM’NİN MERKEZİ OLSUN

Erdoğan mesajında, Türkiye’nin BM’ye maddi katkısını sürekli olarak artırdığını, İstanbul gibi tarihi ve coğrafi güzellikleri olan bir kentin BM’nin merkezi olarak sisteme önemli katkılar yapabileceğini söyledi.

Türkiye’nin uzun yıllardır çok çeşitli terör örgütleriyle başarılı bir şekilde mücadele ettiğini, ancak terörle mücadelede ana etkenin uluslararası dayanışma olduğunu belirtti. Ayrıca mesajda BM’nin terörle mücadele konusunda daha etkin bir rol alması gerektiği ifade edildi.

Erdoğan, BM’nin reforma ihtiyacı olduğunu söyledi. Özellikle güvenlik konseyinin yapısının değişmesi gerektiğini, daha çok ülkenin kararlarda insiyatif alabileceği bir sistemin kurulması gerektiğini belirtti.

ERDOĞAN, MAHMUD ABBAS İLE GÖRÜŞTÜ

Mahmud Abbas, akşam saatlerinde Cumhurbaşkanlığı Sarayına geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Abbas’ın, darbe girişimi sonrası Türkiye’ye desteklerini sunöak için geldiği öğrenildi

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir