26 Temmuz 2017 , Çarşamba

FETÖ Soruşturmasında 74 Pilot Gözaltına Alındı

FETÖ soruşturma kapsamında gözaltılar devam ediyor. Merkezi Konya olan 17 ilde operasyon başlatıldı.


FETÖ soruşturma kapsamında gözaltılar devam ediyor. Merkezi Konya olan 17 ilde operasyon başlatıldı. 74 pilot gözaltına alındı.

 

FETÖ soruşturma kapsamında gözaltılar devam ediyor. Merkezi Konya olan 17 ilde operasyon başlatıldı. 74 pilot gözaltına alındı.

Konya 3. Ana Jet Üstü Komutanlığı’na sabah saatlerinde 4. dalga operasyon başlatıldı. Operasyon Konya merkez olmak üzere 17 farklı ilde eş zamanlı olarak gerçekleşti. Darbe girişimi ardından 3’üncü Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Haluk Şahar tutuklanmıştı. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturmada, hakkında; Anayasayı ihlal, yasama organlarını engellemeye teşebbüs, hükümete isyan, Türkiye Cumhuriyeti’ne silahlı isyan, FETÖ Silahlı Terör Örgütüne üye olmak, örgüt adına faaliyet yapmak, gibi bir çok suçlamada bulunulan 74 pilot için yakalama kararı çıkartıldı.

FETÖ/PYD silahlı örgütünün finansal desteğini sağladığı belirlenen, aralarında iş adamlarının da bulunduğu 45 kişi Denizli’de gözaltına alındı. ‘Bylock’ kullandığı bilgisine ulaşılan şahısların ev ve iş yerlerinde arama gerçekleştirildi. Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, daha önce Denizli’de gerçekleşen operasyonda tutuklanmıştı.

 

Hakkında Ahmet Alper ERALP

Ahmet Alper ERALP
9 Temmuz 1991 tarihinde Yozgat'ta doğdu. Evli. Lisans mezunu. Özel sektörde çalışıyor. ahmetalpereralp.aae@gmail.com +905336506961

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir