21 Ağustos 2017 , Pazartesi

Fulya Özdemir’in Katili Yakalandı

Geçen yıl Antalya Kaş’ta kiraladığı villada yaşamaya başlayan Fulya Özdemir’in katili tutuklandı. 32 yaşındaki Atila Matka ‘Hatırlamadım kadar kafasına defalarca, şuursuzca vurdum’ dedi.


Geçen yıl Antalya Kaş’ta kiraladığı villada yaşamaya başlayan Fulya Özdemir’in katili tutuklandı. 32 yaşındaki Atila Matka ‘Hatırlamadım kadar kafasına defalarca, şuursuzca vurdum’ dedi.

İsviçre ve Türk vatandaşlığı bulunan Fulya Özdemir, bir süredir Kaş’ta kiraladığı villada yaşıyordu. İsviçre’de yaşayan baba Eyvaz Özdemir 15 Ekim’den sonra kızından haber alamayınca Kaş’a gelerek kayıp başvurusunda bulundu. Önceki akşam Fulya Özdemir’in cansız bedeni evin yakınındaki dağlık arazide bulundu. Baba Özdemir kızın cenazesini alarak defnetmek için Ankara’ya götürdü.

fulyaaaCinayet şüphelisi olarak önceki gün Lüleburgaz’da yakalanan Atila Matka sorgulandıktan sonra tutuklandı. Matka’nın saklanmasına yardım eden dayısı İsmail Ç. ise serbest bırakıldı. Atila Matka ifadesinde ‘Beni artık istemediğini, ayrılmamız gerektiğini söyledi. Beni reddetti. Beni tehdit etti. Buna çok sinirlendim. Hatırlamağım kadar kafasına defalarca, şuursuzca vurdum. Sinirden ben de bayılmışım. Bir süre sonra uyandığımda Fulya’nın öldüğünü gördüm. Şaşkınlık içinde yer aradım. Battaniyelere sararak olay yerine götürdüm. Burada karnından defalarca bıçakladım. Tekrar battaniyeye sararak, üstünü taşlarla kapattım. Daha sonra oradan ayrıldım. Fulya’nın arabasını evinin önüne bırakarak, telefonumun sim kartını parçalayarak Kaş’tan ayrıldım. Lüleburgaz’a geldim.” şeklinde kan dondurucu ifadelerde bulundu.

Firari olduğu ve kaçak çalıştığı öğrenilen Matka ile Özdemir’in hayvan alışverişi sırasında tanıştığı ortaya çıktı. Çiftin arkadaşlıkları hızlı bir şekilde ilerledi. Matka’nın tüm sırlarını bilen Özdemir’in ayrılmak isteği üzerine öldürüldüğü düşünülüyor.

Bir önceki ziyaretinde kızının arkadaşı Atila Matka ile tanışan baba, Matka’yı pek tekin bulmadığını ancak kızının herkes hata yapabilir, bu onun kötü olduğunu göstermez şeklindeki ifadelerle Atila Matka’yı savunduğunu dile getirdi.

Fulya Özdemir’in İşviçre’de bankacılık yaptığı ancak o işten sıkıldığı için çok sevdiği Kaş’a gelip, ev yapımı hediyelik eşyalar yapmaya başladığı öğrenildi. 6 dil bilen güzel kadın Kaş’ta işlerini hallettikten sonra İşviçre’ye geri dönecekti.

 

Hakkında Ahmet Alper ERALP

Ahmet Alper ERALP
9 Temmuz 1991 tarihinde Yozgat'ta doğdu. Evli. Lisans mezunu. Özel sektörde çalışıyor. ahmetalpereralp.aae@gmail.com +905336506961

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir