24 Temmuz 2017 , Pazartesi

Yeni ATO Başkanı Gürsel Baran Kimdir

Emine Erdoğan’ın kuzeni Gürsel Baran , ATO seçimlerinde yarıştığı Osman Gökçek’i 100 oyla geçerek yeni ATO Başkanı oldu. Yeni ATO Başkanı Gürsel Baran kimdir ?


Emine Erdoğan’ın kuzeni Gürsel Baran ATO seçimlerinde yarıştığı Osman Gökçek’i 100 oyla geçerek yeni ATO Başkanı oldu. Yeni ATO Başkanı Gürsel Baran kimdir ?

Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’i 100 oy farkla geçerek yeni ATO başkanı olan Gürsel Baran ‘ı yakından tanıyalım.

YENİ ATO BAŞKANI GÜRSEL BARAN

Gürsel Baran , 1960 yılında Siirt’te dünyaya geldi. Babasının memur olması ve tayini çıkması sebebiyle 1962 yılında Ankara’ya taşındılar. Lise öğrenimini Ankara Ulus Teknik Lisesinde tamamladı. 1981 yılında çalışma hayatına atılan Gürsel, inşaat ve boya malzemeleri sektöründe faaliyet gösteriyor. İlk kez 1999 yılında ATO meclis üyeliğine seçildi, ve devamında başkan seçilene kasar 4 dönemdir meclis üyesi olarak görev yapıyordu. Gürsel Baran evli ve 3 çocuğu bulunuyor.

GÜRSEL BARAN İLK AÇIKLAMASINI YAPTI

Baran ilk açıklamasında acil eylem planını devreye sokacaklarını söyledi. Meslek komitelerine çok önem verdiklerini ve bu komitelerin daha verimli hale getirileceğini söyleyen Baran, Ankara’dan diğer ülkelere giden uçuş sayılarını mutlaka İstanbul ‘daki sayıya yaklaştıracaklarını sözlerine ekledi. FETÖ ile mücadele konusuna da değinen Baran, Terör örgütünün ülkenin başına bir daha bela olamaması içğn ilgili güvenlik güçlerinin ve devletin diğer kurumlarının gereken çalışmayı yaptığını , kendilerine bu konuda bir görev düşerse ellrinden geleni yapacaklarını söyledi.

 

FETÖ süreciyle ilgili bizim ülkemizin güvenlik güçleri var bakanlıkları var ilgili birimleri var herkes çalışıyor. Bir kaç yıl süreceğini düşünüyorum. Bize ulaşan bilgiler dahilinde her şey sonuna kadar yapılacaktır.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir