24 Temmuz 2017 , Pazartesi

HAKKARİ YÜKSEKOVA’DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Hakkari Valiliği, Yüksekova’da yapılacak olan operasyonlarda halkın zarar görmemesi sebebiyle bazı köy ve mahallelerde sokağa çıkma yasağı ilan etti.


Hakkari Valiliği, Yüksekova’da yapılacak olan operasyonlarda halkın zarar görmemesi sebebiyle bazı köy ve mahallelerde sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesindeki köylerin bir bölümünde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Hakkari Valiliği, güvenlik sebebiyle Yüksekova ilçesine bağlı köylerde ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu. Valiliklerin asayiş ve güvenliği sağlamak konusunda sokağa çıkma yasağı ilan etme yetkisi bulunuyor. Hakkari Valiliği de bu yetkisini Yüksekova’da kullandı.

YÜKSEKOVA’DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ

Hakkari Valiliği, Demirkonak köyü ile buraya bağlı Çukurca ve Yumurtaş mahallerinde, Değerli Köyünde sokağa çıkma yasağı ilan etti. Ayrıca, Beşbulak mahallesi, Güveç mahallesi, Uluyol mahallesi ve Güveç mahallesinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokağa çıkma yasağına gerekçe olarak, yapılacak operasyonlar esnasında halkın güvenli bir şekilde yolculuk etmelerinin, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanmaması gösterildi. Sokağa çıkma yasağı 29 Ekim 2016 saat 22.00 itibariyle başladığı Valilik tarafından yapılan açıklamada belirtildi.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir