24 Temmuz 2017 , Pazartesi

Hakkari’den Bir Acı Haber Daha!

Hakkari Şemdinli İlçesinde, 3 gün önce sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş ve Güvenlik Güçleri temizleme çalışmalarına başlamıştı. İhbar aldıkları Terörist saklanma yerlerine operasyonlar yapan Güvenlik Güçleri, titizlikle aramalara devam etmekteydi. Ancak dün acı haber geldi. 3 Asker şehit olurken 1 asker de ağır yaralandı…


Hakkari Şemdinli İlçesinde, 3 gün önce sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş ve Güvenlik Güçleri temizleme çalışmalarına başlamıştı. İhbar aldıkları Terörist saklanma yerlerine operasyonlar yapan Güvenlik Güçleri, titizlikle aramalara devam etmekteydi. Ancak dün acı haber geldi. 3 Asker şehit olurken 1 asker de ağır yaralandı…

 

Hakkari Şemdinli ilçesinde Operasyonlar devam ediyor. Sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinden sonra, Hakkari Şemdinli bölgesinde titizlikle aramalar devam etmekteydi. Dün erken saatlerde Çatışmalar hızlanmış ve Güvenlik Güçleri hemen karşılık vermişti. Ancak, 3 Askerimiz ne yazık ki olay yerinde Şehit edilmişti. 1 Askerimiz’de ağır yararlı olarak hastanede tedavi altına alınmıştı.

“ Yaralı Askerden Kötü Haber Geldi! “

Çatışma sonrasında ağır yaralanılarak hastaneye kaldırılan “ Jandarma Uzman Çavuş Mehmet İlker Şahin. “ Hastane de yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmadı. Sabah saatlerinde acı haber ailesine ulaştı. Hakkari Şemdinli’de Şehit Sayısı 4’e yükseldi.

“ 3 Terörist Etkisiz Hale Getirildi! “

Şemdinli’de bazı evlere de baskın yapılmaya devam ediliyor. Güvenlik güçleri yapılan baskınlarda 3 Teröristi etkisiz hale getirmeyi başardı. Aynı zamanda, Hava destekli operasyonlarda bölge de ağırlıklı şekilde devam etmekte. Teröristler saldırılarına toplu olarak devam ederken, gruptan ayrı kaçan teröristler Güvenlik güçleri tarafından yakalanıyor.

 “ Sokağa Çıkma Yasakları Devam Ediyor! “

Şemdinli İlçesinde Sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Bölge de Teröristlerin temizlenmesine kadar şuanda yasak var. Güvenlik Güçleri evleri ararken, diğer sınır kısmında da kuş uçurtmuyor. Hava desteği sayesinde, Teröristlere yardım gelmesi de engelleniyor.

Hakkında admin

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir