22 Temmuz 2017 , Cumartesi

Hatay’a Top Mermisi Düştü!


Esed Rejimine ait olduğu anlaşılan Top mermisi, Hatay Yaylıdağ kırsal bölgesine düştü. Bölge de koşullu Hudut Karokolundan hemen misliyle atışlar başladı. Esed Rejimine ait olan Top mermisinin, bölgeye neden atıldığı merak edilirken, aynı zamanda Esad rejimi tarafından farklı yerlere atılan Top mermilerin, bölgemize düşme ihtimali de bulunuyor…

 

Hatay Yaylıdağ kırsalında bulunan Hudut Birliği tarafına top mermisi isabet etti. Boş bir araziye düşmesi, gerçekten de büyük bir şanstı. Hudut birlikleri ise hemen karşı tarafa ateş etmeye başladı. Hudut Birlikleri gelen Top mermisini de incelediğinde, Esed Rejimi savunucuları tarafından atıldığı ortaya çıktı. Esed rejimine ait savunma birlikleri, son zamanlarda PYD ve diğer güçlerin yer aldığı taraflara ağır bomba atışları yapılmaktaydı. Sonrasında ise Hatay kırsalına bir bomba mermisi düştü. Düşen merminin de Esed rejimine ait olduğu akılları karıştırdı. Güvenlik güçleri ve Suriye hattında bulunan birliklerimiz, olayın gerçek tarafını araştırmaya devam ediyor. Hatay kırsalına düşen mermi boş kırsala düşmesi de büyük şans.

  “ Hudut Birliği Akşam Saatlerinde Güvenliği Sağladı! “

Top mermisinin düşmesinden sonra, Hatay kırsalında hemen radarlarda güvenliğe başladı. Hudut bölgesine koşullu olan birliklerimiz, merminin geliş yönüne doğru atışlara hızlı bir şekilde başladığını belirtti. TSK bu konuda gerekli talimatları aldı. Bunun sonucunda Hudut birliklerine de gerekli emirler verildi.

Hakkında admin

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir