Hava Kuvvetleri Subay ve Astsubay Alım Şartları

Hava kuvvetleri subay ve astsubay alım şartları açıklandı.


Hava kuvvetleri subay ve astsubay alım şartları açıklandı.

2016-11-18-17-24-55

Hava Kuvvetleri Komutanlığı muvazzaf subay ve Astsubay alacak. Hava Kuvvetleri Komutanlığı personel eksiğini tamamlamak amacıyla dışarıdan personel alma yoluna gidiyor. Bilindiği gibi 15 Temmuz sonrasında çok sayıda Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeli ihraç edilmiş veya görevden uzaklaştırılmıştı. Oluşan personel zafiyetini gidermek maksadıyla Hava Kuvvetleri Komutanlığı subay ve astsubay temin etme yoluna gitti. Subay ve Astsubay olmak için 17 Kasım ve 2 Aralık arasında başvuru yapılabilecek. Başvurular Milli Savunma Bakanlığının internet sitesinden yapılacak. Seçim aşamaları internet sitesinde belirlenen faaliyet programına uygun olarak yürütüleceğinden, adaylara posta yoluyla bildirim yapılmayacak. Ancak adayların başvuru formunda doğru telefon numaraları bildirmeleri önemli. Çünkü gerek görülen adaylarla telefon yoluyla iletişime geçilecek. Adaylar mağduriyet yaşamamak için internet sitesini takip etmek durumundalar.

HAVA KUVVETLERİ BAŞVURU ŞARTLARI

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak   – En az 4 yıllık fakülte veya yüksekokul bitirmiş olmak. Bayanlar için alınacak sınıfa uygun fakülte veya yüksekokul branşlarından biri mezun olmak.              -Herhangi bir terör örgütüyle kendisinin veya aile fertlerinden birinin ilişkisi olmamak.

– Eğitim uzmanlığı branşı için KPSS P10 puan türünde en az 60 puan almak. İngilizce öğretmenliği branşı için KPSS P121 puan türünde en az 60 puan almak. eğitim uzmanlığı ve İngilizce öğretmenliği branşları dışında başvuracak adaylarda KPSS P3 alanında en az 60 puan almak.

– Lisans mezunları için 27 yaşını doldurmamış olmak, lisansüstü mezunları için 32 yaşını doldurmamış olmak

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir