22 Temmuz 2017 , Cumartesi

Her Yer Kar Olacak

Kışın gelmesiyle beraber kar yağışları başlıyor. Bu hafta yurdun neredeyse tamamı kar yağışının etkisinde kalacak. İstanbul ‘a bu hafta kar yağması bekleniyor.


Kışın gelmesiyle beraber kar yağışları başlıyor. Bu hafta yurdun neredeyse tamamı kar yağışının etkisinde kalacak. İstanbul ‘a bu hafta kar yağması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü , bu haftadan itibaren yurdun genelinde kar yağışının başlayacağını duyurdu. Kar yağışından önce şiddetli yağışlar gelecek. Bugün, Marmara bölgesinde , Ege bölgesinin kıyı kesimlerinde ve Karadeniz kıyılarında kuvvetli yağışlar başlıyor.

Marmara Bölgesi ve Kıyı Ege’de başlayacak yağışlar özellikle İstanbul, Bursa, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, İzmir , Manisa ve Edirne ‘de etkili olacak. Vatandaşların sel riskine karşı gerekli önlemleri almaları gerekiyor.

2016-11-28-12-03-39

İSTANBUL ‘A KAR GELİYOR
Meteoroloji Genel Müdürlüğü,  Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu’nun neredeyse tamamında kuvvetli  yağmur yağışların başlayacağını duyurdu. Doğu Anadolu bölgesinin iç kesimlerinde buzlanma ve don olması bekleniyor.

Bugünden itibaren hava sıcaklıları 2 ila 4 derece arasında düşüşecek. Salı günü itibariyle hava sıcaklıklarındaki düşüş ivme kazanacak. Salı gününden itibaren Edirne ve Kırklareli’nde kar veya karla karışık yağmur başlayacak.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde ise çarşamba gününden itibaren, kar yağışının yoğun bir şekilde başlaması bekleniyor. Uzmanlar, Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki mevsimsel şartlar da dikkate alarak, karın yağmasıyla beraber oluşacak beyaz örtünün ilkbahara kadar kalmaya devam edeceğini tahmin ediyorlar.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir