27 Temmuz 2017 , Perşembe

Hulusi Akar, Ermeni Milletvekilini Rezil Etti

Hulusi Akar , Ermeni milletvekilinin kendisine sorduğu soruya sert cevap verdi. Akar , Ermeni milletvekilini cahillik veya art niyetlilikle suçladı.


Hulusi Akar , Ermeni milletvekilinin kendisine sorduğu soruya sert cevap verdi. Akar , Ermeni milletvekilini cahillik veya art niyetlilikle suçladı.

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar , NATO Parlamenterler Asamblesinin 62. Genel Kurulu’nda Savunma ve Güvenlik Komitesi’de konuştu. Ermeni Milletvekili Koryun Nahapetyan’ın sözde ermeni soykırımı ve Türkiye’nin Suriye ve Irak’daki varlıpına ilişkin sözlerine sert tepki gösterdi.

2016-11-20-18-30-04

Hulusi Akar ,  Ermeni milletvekilinin ermeni soykırımını 26 ülkenin tanıdığına ilşkin sözlerine , ” 16. yüzyılda dünya dönüyor diyen Galileo’ya kimse inanmadı ve omu idam ettiler. Sonuca bakın dünya dönüyor. Kim ne derse neyi kabul ederse etsin ermeni soykırımı yoktur ” dedi.

HULUSİ AKAR , ERMENİ VEKİLE CEVAP VERDİ

Ermeni milletvekili , Genelkurmay Başkanına Suriye ve Irak topraklarından Türkiye’nin ne zaman çıkacağını sordu. Hulusi Akar , milletvekilinin bu sorusuna ” Biz Suriye ve Irak’ın toprak bütünlüğüne saygılıyız ve toprak bütünlüklerini destekliyoruz. Türkiye’ nin işgalci olarak tasvşr edilmesi ya cahilliktir ya da art niyetten başka bi şey değildir. Türkiye’nin Halep ‘ e attığı bir tane mermi yoktur. Ancak Suriye ve Irak topraklarından ülkemizi tehdit eden bir durum olursa buna her türşü tedbiri alır ve karşılık veririz. Bu bizim meşru müdafa hakkımızdır. Hangi ülke olsa sınırının 15 kilometre ötesinde bulunan ve kendisini tehdit eden , bombalar, füzeler atan terör unsurlarına sessiz ve tepkisiz kalmaz. Bizde tepkisiz kalmıyoruz, kalmayacağız. Suriye ve Irak topraklarında terör bittiğinde biz de oralardan çekiliriz.” dedi.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir