23 Temmuz 2017 , Pazar

İdlib’deki Saldırı Verileri Dünya Sağlık Örgütünde

İdlib’de meydana gelen kimyasal saldırı ile ilgili Sağlık Bakanı Recep Akdağ önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Akdağ eldeki verilerin Dünya Sağlık Örgütüne gönderildiğini söyledi.


İdlib’de meydana gelen kimyasal saldırı ile ilgili Sağlık Bakanı Recep Akdağ önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Akdağ eldeki verilerin Dünya Sağlık Örgütüne gönderildiğini söyledi.

BAKAN AKDAĞ : İDLİB SALDIRISININ VERİLERİNİ DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ İLE PAYLAŞIYORUZ

Sağlık Bakanı Recep Akdağ Suriye’nin İdlib kentinde yaşanan kimyasal saldırı ile ilgili Türkiye’nin eline geçen bilgi ve bulguları Dünya Sağlık Örgütü ile paylaştıklarını ifade etti.

Recep Akdağ, İdlib kentinde rejim güçlerinin düzenlediği kimyasal saldırı sonucu boğularak veya nefes alamayarak hayatını kaybeden Suriyelilerin, aynı zamanda da saldırıdan yaralı olarak kurtulanların Türkiye’deki hastanelerde tedavi altına alındığını ifade etti. Öğlen Suriyelilerden alınan örneklerden veya yaralanarak Türkiye’de tedavi altına alınanlardan alınan örneklerden saldırının kimyasal saldırı olduğunun teyid edildiğini söyledi.

Bakan Akdağ sözlerine şu şekilde devam etti ” elimizdeki bulgular saldırının kimyasal saldırı olduğunu işaret ediyor. Hatay ve Gaziantep’teki hastanelerimizde yaklaşık 30 kişi tedavi altına alınmış durumda. Çok sayıda insan da bize ulaşamamış bulunuyor. Dünya kamuoyunun bu meseleye duyarsız kalmaması gerektiğini düşünüyorum. Dünyadaki tüm ülkelerin Suriye’de yaşanan insanlık dramına Artık dur demesi gerekiyor” dedi.

Gelen bilgilere göre İdlib kentindeki saldırıda 58 kişi öldü 500 kişi yaralandı.

Hakkında Volkan YILMAZ

Volkan YILMAZ
1980 yılında Çorum ilinde doğdu. 4 çocuk babası. Lisans mezunu. volkan@surmansethaber.com +905064704060

Check Also

Antalya’da Polise Evinin Önünde Saldırı

Antalya’nın Kepez İlçesinde ikamet eden bir polis memuruna evinin önünde saldırıldı. Yüzlerini maskeler ile kapatan saldırganlar, polis memurunu evinin önünde bıçakladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir